Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Październik 18, 2019 | Imieniny: Wiktora, Marity, Ignacego

Przewiń do góry

Góra

komentarze 2

Pytania po debacie (Łyszkowski – Gryglewski)

Pytania po debacie (Łyszkowski – Gryglewski)

| Dnia 12, Lis 2014

Podczas debaty prezydenckiej w MOK-u publiczność nie mogła zadawać pytań. PO debacie za naszym pośrednictwem kandydaci odpowiedzieli na pytania jednego z widzów.

Pytania do Marka Gryglewskiego
Kamil Łyszkowski: Politycy mówią zgrabnie, przekonująco. Jednak oceniamy ich przede wszystkim po działaniach, a nie po słowach. Stąd pytanie, jak młody, zdolny i inteligentny człowiek może dziś działać w SLD? Partia postkomunistyczna, skompromitowana 10 lat temu układami i układzikami. Pana lider, Leszek Miller w latach 60. wstąpił do Związku Młodzieży Socjalistycznej. Był przewodniczącym zarządu zakładowego tej organizacji. Od 1969 działacz PZPR. On nie wstępował do PZPR w czasach Gierka, przystąpił do partii po stłumieniu wystąpień studentów. W 1970 roku „Janek Wiśniewski padł”, w 1981 Cimoszewicz „uciekł do puszczy”, a Miller budował komunizm. Czekamy na lewicę, ale nie taką. Obiektywnie oceniając, z Ruchem Palikota mogliście stworzyć coś nowego i pozbyć się balastu przeszłości. Nie zdecydowaliście się, więc musi pan oczekiwać takich pytań. Jak giętki kręgosłup moralny trzeba mieć, by dziś działać w SLD?
Odpowiedzi
SLD jest nowoczesną partią lewicową. Świadczy o tym wiele faktów, choćby to, że w SLD działa wielu młodych, zdolnych, wykształconych ludzi. W samych Pabianicach ponad połowa kandydatów SLD do Rady Miejskiej ma poniżej 40. roku życia, a średnia wieku naszych kandydatów to 40 lat. Czy gdyby SLD było skompromitowaną partią, to tak wielu młodych ludzi chciałoby startować z naszego ugrupowania? Dla nas, ludzi lewicy, liczy się przyszłość, my nie żyjemy przeszłością, IPN-em, lustracją, to bowiem nie da nam nowych miejsc pracy czy poprawy warunków życia. I tak na sam koniec, ci, którzy działają w SLD, robią to z przekonania. My nie zmieniamy co wybory nazwy swojej partii, czy nie chowamy się pod płaszczykiem „bezpartyjnych” ugrupowań samorządowych. Mamy swoje przekonania i jesteśmy im wierni.

Komentarz Łyszkowskiego
Młodzi ludzie doceniają przeszłość i oceniają ją bardziej stanowczo niż starsi. Dlatego nie głosują na SLD. W 2011 roku wśród wyborców w wieku 18-24 lat SLD uzyskało 5% – dla porównania Ruch Palikota 20%. SLD to stabilna, ale na pewno nie nowoczesna partia.

Komentarze:

  1. dawid

    O co chodzi o z tym tyszkowskim? czy gdybym napisal jakiekolwiek śmieszne pytania, to też byście to opublikowali? w co wy gracie? gościu majakieś swoje karczmiane przemyślenia i od razu walicie to w internet opatrując swoim logo? kiedyś musiano coś znaczyć żeby prasa powoływala sie na słowa jakiegoś człowieka, a teraz gościu pisze co mu ślina n ajezyk przyniesie i heja pormocja jak ta lala. <mocne_niedowierzanie?

    • Redakcja

      Puścilibyśmy wszystkie w necie

Wstaw komentarz