Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Grudzień 9, 2019 | Imieniny: Wiesława Leokadii Joanny

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Wyrok na matkę

| Dnia 23, Lis 2014

DSCN5670 (1) DSCN5665

Wyrok dwóch lat pozbawienie wolności dla Anety D. zapadł w piątek (21 listopada) w Sądzie Okręgowym w Łodzi. Aneta D. była oskarżona o usiłowanie zabójstwa, ale zmieniono kwalifikację czynu na znęcanie. To rzadka praktyka, bo znęcanie to czyn ciągły, jednak sąd całe zdarzenie z feralnego popołudnia 28 września 2013 roku potraktował połączył w całość.
Aneta D. przyznała się do zarzutu znęcania, ale nie do próby usiłowania zabójstwa. Prokurator zażądał dla niej 10 lat więzienia, obrona wniosła o łagodny wymiar kary.

Przypomnijmy: Do zdarzenia doszło 28 września 2013 roku. Na dyżurkę policji ok. godz. 17.00 zadzwonił zapłakany malec mówiąc, że mama go bije i chce udusić. Policja po dotarciu na miejsce zastała w mieszkaniu pijaną 34-letnią Anetę D. (2,6 promila), 87-letnią prababcię chłopca i sąsiadkę. 8-letni Oskar miał na szyi zaczerwienienia, leciała mu krew z nosa i okolic ust. Prababcia zrelacjonowała, że chłopiec przyszedł do domu z kartonowym pudłem i zaczął z niego wycinać grzyby i drzewka. Wtedy jego matka wpadła w szał, biła go po twarzy, a kiedy upadł – szarpała na dywanie. 8-latek wskoczył na krzesło, ta przewróciła je razem z nim. W pewnym momencie chwyciła smycz i przy jej pomocy dusiła dziecko, ale Oskarowi udało się wymknąć matce. Wtedy uciekł do łazienki, zamknął się i wykręcił alarmowy numer.

Wstaw komentarz