Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Grudzień 12, 2019 | Imieniny: Dagmary, Aleksandra, Ady

Przewiń do góry

Góra

komentarzy 19

Wsparcie bez przepychu kontra komitet elit

Wsparcie bez przepychu kontra komitet elit

| Dnia 27, Lis 2014

20141127_171819

Na trzy dni przed II turą wyborów Krzysztof Ciebiada, kandydat PiS na prezydenta Pabianic, zaprezentował swój komitet honorowy. Próżno wśród tych osób szukać osób z  elit politycznych czy biznesowych. Kandydata PiS popierają przede wszystkim zwykli pabianiczanie. To np. pracownica Ciebiady, Iwona Balczerowska, które nie szczędziła pochwał pod adresem swojego pracodawcy.
– Zawsze służy pomocą, zatrudnia na pełny etat – powiedziała.
W komitecie poparcia znalazł się też m.in. trener Włókniarza Jacek Włodarczewski,
dyrektor Gimnazjum nr 3 Włodzimierz Stanek i wokalista Krystian Maliszewski.

Krzysztof Ciebiada otrzymał bardzo cenne wsparcie od niezwykle aktywnego społecznika Dobromira Makowskiego, który pomógł wielu młodym pabianiczanom wyjść za narkotykowego nałogu. Podczas prezentacji komitetu narzekał na fatalną współpracę z obecnymi władzami miasta. Podkreślił, że dla zminimalizowania problemu narkotyków i dopalaczy konieczne jest wspólne działanie samorządu i organizacji pozarządowych. Zauważył, że obecnie takiej współpracy nie ma, z winy władz miasta. Dobromir Makowski wyraził nadzieję, że, gdy prezydentem zostanie Ciebiada, miasto i organizacje pozarządowe będą współdziałać na rzecz mieszkańców.

W konferencji prasowej uczestniczył także ojciec chłopaka, który niedawno stał się ofiarą dopalaczy, Jacek Stolarek. Jego syn ledwie uszedł z życiem. Mężczyzna się wzruszył, popłynęły łzy. Stwierdził, że jeśli wygra kandydat PiS, będzie skuteczniejsza walka z dopalaczami. W komitecie Ciebiady nie zabrakło również osoby bezrobotnej. którą jest Małgorzata Markowska, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Pełny skład komitetu honorowego kandydata PiS:

Dobromir Makowski z fundacji zajmującą się z leczeniem uzależnień, Włodzimierz Stanek (dyrektor gimnazjum nr 3), Elżbieta Adamiec (przedsiębiorca), Jacek Włodarczewski (trener Włokniarza Pabianice), , Mateusz Marynowski (student), Michał Gorzelak (podopieczny w Towarzystwie Brata Alberta), Grzegorz Jastrzębowski (prowadzi inwestycje), Iwona Balczerowska (pracuje w firmie Krzysztofa Ciebiady), Małgorzata Makowska (bezrobotna – ukończyła dwa fakultety, także na Uniwersytecie Jagiellońskim), Jacek Stolarek (ojciec chłopaka uzależnionego od dopalaczy), , Krystian Maliszewski (muzyk) i Miron Kotlicki (student).

Komitet honorowy Krzysztofa Ciebiady różni się od komitetu Grzegoprza Mackiewicza, w którego składzie znaleźli się ludzie z wysokich pięter świecznika:

Andrzej Biernat  – Minister Sportu i Turystyki, Waldemar Krenc – przewodniczący Zarządu Regionu Ziemia Łódzka NSZZ „Solidarność”, Przemysław Andrzejak – prezes Zarządu Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., Magdalena Cieślar – sopranistka, nauczyciel akademicki, pabianicka działaczka na rzecz kultury i sztuki, Wacław Przybylski – prezes Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Lidia Berner i prof. Jan Berner, Tomasz Łysek – Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi,.Robert Janus – z-ca Prezesa Zarządu Dyrektor ds. inwestycji w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Pabianicach, Andrzej Furman, Arkadiusz Majsterek – właściciel firmy „A&A”, starosta Krzysztof Habura, Adam Topolski, wójt Ksawerowa, Robert Jarzębak, wójt Dobronia, Henryk Gajda, wójt Gminy Pabianice, Andrzej Chałupka prezes Klubu Rejonowego Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach, dr Wanda Lelonek.

 

 

 

Komentarze:

 1. Jeśli Andrzej Furman stawia na Mackiewicza to głosuje na Mackiewicza

  • tomus

   dla bezrobotnych szaraków mam pełen szacun, ale żeby im żyło się łatwo potrzebny jest prawdziwy menadzer a nie nieuk po średniej bez ambicji maturalnych, Prezydent musi mieć kompetentne zaplecze, żeby właśnie tym ludziom pomagać. Elvis i włodarczewski na tle Stanka, what the fuck???? Panie Krzysztofie miasta na Pana naukę nie stać!!! tylko Macek Macek Macek

 2. halina

  Czemu redakcja nie pisze, że w sztabie ciebiedy jest Redaktor zawsze wierna bezkrytycznie Hodak??? od kilku tygodni tylko Ave Krzysiek Ciebiada i precz wszyscy inni (głównie GM), odrobinę honoru i szacunku dla własnych czynów Pani Magdo, niech pani nie zaprzecza, ludzie nie są coraz głupsi….

 3. A ja i moja rodzina oddamy głos na Ciebiadę. Zaplecze czyli obecny minister Biernat,
  który w 1992r. był nauczycielem WF i członkiem PO, Przybylski prezes spółdzielni mieszkaniowej, Janus-z-ca w ZWiK, Andrzejak -prezes agencji, Łysek-prezes WFOŚiGW i inni na stanowiskach, przecież tych ludzi w każdej chwili mogą zastąpić inni, nie są to stanowiska dożywotnie.

 4. wanda

  Prawdziwy menadżer powinien mieć w sobie to coś, a tę właśnie cechę posiada Ciebiada.
  Ma wolę działania i uwierzcie, dotrzymuje słowa i jeszcze jedno chce działać dla dobra ludzi.

 5. Marta

  Pan Mackiewicz otoczył się wszystkimi ludzmi, ktorzy obawiaja sie o swoje stolki. Podejrzewam i mam taka nadzieje, ze gdy pan Ciebiada zostanie prezydentem to przyjdzie ostateczne rozliczenie dzialan tych ‚stolkowiczow”. A dzis nie trzeba papierka, zeby byc kims. Za to wiedza, ktora daje prowadzenie wlasnego przedsiebiorstwa jest wazna i dla Pabianic bardzo cenna. A ludzie widza co sie dzialo przez ostatnie kadencje, uklady, ukladziki. Pieniadze wyprowadzane na lewo i prawo. Ktory przedsiebiorca we wlasnej firmie by na to pozwolil ? Podpowiedz – zaden.
  Pan Ciebiada ma wsparcie ludzi, ktorzy chca zmian, a jak widac Pabianice tylko na to czekaja. Spojrzmy prawdzie w oczy czy jak zaglosujemy znowu na PO to czy cokolwiek sie zmieni? Nie, gdyz caly czas bedzie u wladzy ta sama partia i Ci sami w niej ludzie. A trzeba w koncu zrobic pranie w Pabianicach by ten syf i brud odszedl w zapomnienie.

  • realista

   „Ciebiada ma wsparcie ludzi, którzy chcą zmian” – swojej rodziny i bezrobotnych chcących zmienić swoje życie na lepsze i usiąść na stołkach oraz fachowców takich jak Elvis (może zostanie głównym specjalistą ds śpiewu i mody)
   „wiedza, ktora daje prowadzenie wlasnego przedsiebiorstwa jest wazna i dla Pabianic bardzo cenna” – litości!!! Miasto, to nie szwalnia !!!

 6. maszyna prosta

  A czy dzielni dziennikarze mogli by sprawdzić to:

  http://wgospodarce.pl/informacje/17307-porazka-bienkowskiej-komisja-europejska-nie-wyplaci-polsce-pieniedzy-z-funduszy-ue

  i to:

  http://niezalezna.pl/61747-ue-nie-zatwierdzila-zadnego-z-polskich-programow-77-mld-euro-z-brukseli-nie-trafi-nad-wisle

  Bo wszystkie obietnice Mackiewicza biorą w łeb. Dopiero w przyszłym roku się okaże co jest a co nie jest zatwierdzone.

  Jak sie podliczy program Mackiewicza ten zawarty tutaj: http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/konkretnie-mackiewicz.html

  Czyli wykona proste zadanie matematyczne:
  dodać wszystkie koszty inwestycji wymienione w programie, odjąć wszystkie kwoty dofinansowań wymienione w programie to wychodzi kwota około 53 mln. którą Miasto musi wyłożyć z własnej kieszeni, żeby te inwestycje wykonać.

  Nikt nie spytał Mackiewicza skąd on ten wkład własny weźmie, te 53 mln. to jest ponad 12 mln. rocznie na inwestycje, które nie wygenerują żadnych dochodów dla miasta bo niby jak, będzie miasto brać opłaty za jeżdżenie po ścieżkach rowerowych?

 7. Lucyna

  Pani Hodak. Nadal pani twierdzi, że jest pani obiektywna i nie robi kampanii panu C.??? Sam tytuł już wali propagandą po oczach. Żałośni jesteście. Ponoć słyszałem, że „kompetentny” Antoni Hodak ma być wiceprezydentem??? To tłumaczy wszystko. A swoją drogą spójrzcie na to zdjęcie… Adam’s family : )), entuzjazm aż od nich bije. Pewnie bez przymusu popierają uroczego kandydatem na prezydenta : ) Nie mam nic do nikogo ale na serio, to wsparcie ze strony tych ludzi dla kandydata na prezydenta nijak się ma do gospodarki, strategii, promocji, pomysłu na miasto. Co bezrobotny bez pracy ma do zaoferowania innym bezrobotnym mieszkańcom???? Nie wiem jak wy ale ja wolę brać przykład z ludzi sukcesu, a nie ze sfrustrowanych doświadczonych przez los. Taka prawda panie Ciebiada, dlatego mojego głosu pan nie ma. A na marginesie: przedwyborcza szopka dość marna. Nabierze się ten kto pana nie zna

  • Redakcja

   Konkurencja ma tytuł do komitetu: „Sympatyczny, zawsze pomocny”. Antoni Hodak wiceprezydentem? Raczy Pani żartować:) Toż to absurd:)!

 8. Ela

  Jeżeli Wacław Przybylski prezes Spółdzielni Mieszkaniowej jest w komitecie Mackiewicza to ja głosuję na CIEBIADĘ.

 9. Piotrek

  Jeśli Robert Janus (patrz Zwikówka Nr 3- http://www.zwikówka.pl )jest w komitecie Mackiewicza to ja zagłosuję na Ciebiadę

 10. pani historia

  Jeżeli pani Wanda Lelonek jest w komitecie Mackiewicza, to ja też głosuję na Ciebiadę

 11. Ela

  W komitecie honorowym poparcia kandydata Grzegorza Mackiewicza oprócz wymienionych osób brakuje innych , niewymienionych, a mianowicie:
  -prezes MZK – Jarosław Habura {BSR
  -dyrektor Miejskiego Zakładu Pogrzebowego – Grzegorz Janczak {BSR]
  -dyrektor MOSR – Piotr Adamski [BSR] zdobywca 79 głosów
  -prezes ZEC -Florian Wlażlak [BSR]
  -prezes ZWiK – Rafał Kunka [PO]
  -dyrektor MOK – Joanna Papuga-Rakowska [PO]

 12. Ela

  ciąg dalszy w temacie „w komitecie honorowym G Mackiewicz brakuje:
  -z-ca dyrektora PUP – Magdalena Werstak [PO]
  -dyrektor ZGM -Zbigniew Skowroński [PO]
  -dyrektor ZDiZM – Stanisław Wołosz [PO]
  -prezes PCM -Dominika Konopacka [protegowana Dychty]
  to jeszcze nie wszyscy.
  BSR = Brońmy Stołków Razem. „razem” dziś oznacza ” BSR razem z PO”
  A może coś nowego, coś innego , coś nie z układu?

 13. Piotr

  Ponieważ w komitecie Mackiewicza (cóż za adekwatne nazwisko do sytuacji w mieście) jest Mackiewicz ja również głosuję na Ciebiadę. Los obecnych stołkiewiczów przesądza ukryte znacznie skrótu BSR czyli Bardzo Smutna Rzeczywistość. I oby szanowni stołkiewicze was takowa dotknęła. Kiedy będziecie zmuszeni liznąć świata w realu może będzie wam dane spokornieć a kto wie może któryś bardziej bystry otworzy szwalnie. Lucyno twoja pogarda do ludzi to cecha nabyta czy wrodzona? Ci ludzie to” produkt”(przepraszam za to określenie) dotychczasowych rządów. Nie każdemu było dane wygodne i ekskluzywne życie miejskiego pana i władcy.

 14. godz. 23.01 30 .XI.2014r a tu cisza o wynikach wyborów. Czyżby te wybory były nieważne. A może panie redaktorki nie mogą przełknąć porażki?

 15. Alladyn

  No normalnie też się zasmuciłem. Cisza jak makiem zasiał. Pewnie wybory są nieważne i sfałszowane, bo Ciebiada nie wygrał? Matko, jak się cieszę, że ludzie nie dali się wrobić w tą jego propagandę. Widać, że ilość banerów i plakatów nijak się ma do tego co myślą ludzie. : ) Czy „NŻP” ogłasza dziś żałobę narodową?

Wstaw komentarz