Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Październik 18, 2019 | Imieniny: Wiktora, Marity, Ignacego

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

„Wiele hałasu o … Szekspira” po raz czwarty (zdjęcia)

„Wiele hałasu o … Szekspira” po raz czwarty (zdjęcia)

| Dnia 24, Mar 2015

18 marca odbyła się IV edycja powiatowego konkursu „Wiele hałasu o … Szekspira”, organizowanego przez I LO im. Jędrzeja Śniadeckiego. Dzięki uprzejmości p. Grażyny Wójcik, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, uczestnicy konkursu mogli prezentować fragmenty dramatów Szekspira na profesjonalnej scenie.
– Z roku na rok poziom konkursu jest coraz wyższy – mówi Magdalena Przygocka-Wypych, nauczycielka j. angielskiego w I LO, jedna z organizatorek. – Uczestnicy bardzo dbają o charakteryzację, zdobywają lub szyją kostiumy, pamiętają o rekwizytach. Konkursowe zmagania ogląda się z dużą przyjemnością.
W tym roku do konkursu zgłosili się uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego w Konstantynowie Łódzkim, Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Piątkowisku oraz szkoły pabianickie: Gimnazjum nr 3, Gimnazjum im. św.Wincentego a’Paulo, Gimnazjum nr 1, I LO im. J. Śniadeckiego oraz II LO im. Królowej Jadwigi.
Jury oceniało uczestników w dwóch kategoriach – sztuka teatralna i sonet. W kategorii sztuka teatralna największym powodzeniem cieszyły się dramaty „Romeo i Julia” oraz „Makbet”. Oprócz nich uczniowie zaprezentowali fragmenty „Otella” i „Poskromienia złośnicy”. I miejsce w tej kategorii zajęła Natalia Karpińska, uczennica II LO, która zaprezentowala monolog Lady Makbet. II miejsce zajęła grupa z Gimnazjum  im. św.Wincentego a’Paulo, wystawiająca fragment „Romea i Julii”. III miejsce to ex aequo Poliksena Stacherska i Kinga Stankiewicz z I LO (fragment „Otella”) oraz grupa z Gimnazjum nr 3 (fragment „Poskromienia złośnicy”).
W kategorii sonet I miejsce zajęła Mariola Insiak, II miejsce –  Mariola Grzegorz, III miejsce –  Agata Smuga. Wszyscy zwycięzcy są uczniami II LO w Pabianicach.
Organizatorkami konkursu są nauczycielki I LO w Pabianicach – M. Przygocka-Wypych (j. angielski), B. Strzałkowska-Koźlenko (j. polski) oraz Elżbieta Bohaczewska (bibliotekarz szkoły). Celem konkursu jest propagowanie twórczości W. Szekspira, ważne jest również to, że konkurs daje uczniom szansę wykazania się zdolnościami aktorskimi.
– Dla nas jako organizatorów najważniejsza jest atmosfera panująca w czasie konkursu – mówi Beata Strzałkowska. – Większość szkół bierze udział w konkursie od pierwszej edycji, a ci, którzy są pierwszy raz, już zapowiadają swój udział w przyszłym roku.

Foto: Przemysław Fortuna

Wstaw komentarz