Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Październik 18, 2019 | Imieniny: Wiktora, Marity, Ignacego

Przewiń do góry

Góra

komentarze 4

Młodzi dziennikarze odwiedzili redakcję

Młodzi dziennikarze odwiedzili redakcję

| Dnia 02, Kwi 2015

Dziennikarze szkolnej gazetki z SP 17 odwiedzili redakcję „Nowego Życia Pabianic”.

Gromadka uczniów, na czele z nauczycielką Agnieszką Kik, w naszej redakcji pojawiła się 1 kwietnia   Dzieciaki same tworzą szkolną gazetkę, dlatego tak bardzo ucieszyło ich spotkanie z dziennikarzami. Na samym początku redaktor naczelna wytłumaczyła, na czym polega praca w tym zawodzie i czym musi cechować się prawdziwy dziennikarz.
Uczniowie zadawali również pytania np. jak znaleźć pomysł na ciekawy artykuł i jakie są wady i zalety pracy redaktora. Dużą furorę zrobiły wydania gazet z 1993 roku, które pokazaliśmy dzieciakom. Dzieci dziwiły się, że w tamtych czasach gazeta nie była kolorowa i miała bardzo mało zdjęć.
Dla małych dziennikarzy przygotowaliśmy również niespodziankę. Był to telefon do sekretarza miasta Pawła Rózgi. Dzieci wspólnie wymyślały pytania i wytypowana uczennica zadała je sekretarzowi.   Weronika Bajer zapytała, na czym polega praca sekretarza miasta. Paweł Rózga odpowiedział, że czuwa  nad poprawnym funkcjonowaniem Pabianic.
Następnym punktem zwiedzenia redakcji były odwiedziny w pokoju technicznym, który wywarł największe wrażenie. Dzieci z zaciekawieniem słuchały o etapach tworzenia gazety i chętnie przyglądały się obróbce zdjęć w programie photoshop. Chętnie tworzyły  także malowanki do gazety. Na samym końcu pokazany został gabinet redaktor naczelnej i regał ze wszystkimi wydaniami gazet. Dzieciaki szukały swoich zdjęć czasów, kiedy były małymi bobaskami.
Po około godzinie uczniowie pożegnali się z nami. W prezencie otrzymali wydania „Nowego Życia Pabianic” oraz gazety dla dziadków pt. „My, M-Łodzi Duchem. Pabianice”.
W ramach rewanżu zaprosili nas do swojej szkolnej redakcji. Dziękujemy!
chmiel.

Komentarze:

 1. grzegorz

  Jako Wasz wieloletni czytelnik chciałbym dowiedzieć się jakie wykształcenie mają piszący artykuły?

  • Redakcja

   Polonistyka (przewaga osób z wykształceniem polonistycznym), zarządzanie, Akademia Muzyczna, etnologia z filozofią, matematyka, AWF

 2. grzegorz

  Wobec tego chciałbym się dowiedzieć ile osób pracuje w redakcji? Pozdrawiam

  • Administrator

   Informacje o pracownikach o współpracownikach są w internetowej stopce. Dłuższe teksty są podpisywane, więc jako stały Czytelnik zapewne śledzi Pan na bieżąco.

Wstaw komentarz