Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Lipiec 18, 2019 | Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

KWIATÓW BĘDZIE W BRÓD

KWIATÓW BĘDZIE W BRÓD

| Dnia 28, Maj 2016

Ukwiecanie miasta trwa. W 42 kwietnikach wiszących na latarniach wzdłuż Zamkowej, od ul. Kościuszki do Gdańskiej, pojawi się purpurowa ipomea i komarzyca o jasnozielonych liściach, a w stojących kwietnikach kompozycja komarzycy i ipomei w dwóch kolorach (kremowej i purpurowej).

– Główna ulica będzie ozdobiona dalej niż rok temu. Stojaki z kaskadą kwiatów staną w trzech nowych miejscach, czyli na Starym Rynku, przy zamku obok parku Słowackiego i przy skwerze na Szarych Szeregów – mówi Aneta Klimek, rzeczniczka prezydenta. – Ponadto ustawione będą na Zamkowej przy Narutowicza i przy Kościuszki, na Świętego Jana przed Urzędem Stanu Cywilnego i przy pomniku Legionisty.

Na placu przed Urzędem Miejskim stanie duża donica z drzewkiem – to nagroda,którą mieszkańcy Pabianic wygrali w ubiegłym roku w plebiscycie na najładniej ukwiecone miasto w Polsce.

– 25 maja przed UM pracownicy wydziału ochrony środowiska rozdawali mieszkańcom sadzonki kwiatów w podziękowaniu za głosowanie, zachęcając do udziału w tegorocznym konkursie, który odbędzie się latem – dodaje rzeczniczka.

Skrzynki z kwiatami ozdobią też most w parku Słowackiego, a także most przy ul. Świetlickiego. Pielęgnacją i podlewaniem kwiatów zajmie się firma wybrana w przetargu na bieżące utrzymanie zieleni w mieście.

Wstaw komentarz