Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Maj 25, 2020 | Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Dofinansowanie na projekty marzeń

Dofinansowanie na projekty marzeń

| Dnia 30, Gru 2016

23 grudnia w Urzędzie Gminy w Dobroniu był bardzo pracowity. W przedświąteczny piątek miało miejsce oficjalne podpisanie umów o dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dwóch gminnych projektów. Pierwszy to kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Dobroń, a drugi – budowa przedszkola i sali gimnastycznej w systemie budownictwa o znacznie podwyższonych parametrach energetycznych.

W ramach pierwszego projektu zostanie wyremontowane 12 budynków użyteczności publicznej – budynki szkół, Gminnego Ośrodka Zdrowia wraz z częścią przedszkolną, a także budynek Urzędu Gminy oraz komunalne na terenie Dobronia, Markówki i Mogilna Dużego. Koszt tego zadania wynosi prawie 19,5 mln zł, z czego prawie 10 mln stanowi dofinansowanie.

Drugi projekt obejmuje budowę budynku pasywnego w Chechle Drugim, w którym będzie dwuoddziałowe przedszkole oraz sala gimnastyczna, w ramach której zostało zaprojektowane boisko wielofunkcyjne o wymiarach boiska do piłki siatkowej, i cztery sale zaplecza przeznaczone na próby taneczne, ćwiczenia korekcyjne, aerobik i edukację sportową. Tutaj koszt sięga niemal 10 mln zł, a dofinansowanie 6 mln.

Wstaw komentarz