Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Wrzesień 18, 2019 | Imieniny: Franciszka, Roberta, Justyna

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Nie zobaczymy radnych w internecie

Nie zobaczymy radnych w internecie

| Dnia 03, Sty 2017

Powrócił temat nagrywania sesji rady miejskiej. Radni Prawa i Sprawiedliwości oraz grupa mieszkańców chcą, by sesje można było oglądać na żywo w internecie. Pomysłu nie poparli inni radni.

 

Dziś przebiegu sesji RM możemy posłuchać. Kilka dni po każdej sesji nagrania audio wrzucane są na stronę Urzędu Miejskiego. Każdy darmo może pobrać plik z nagraniem. Według radnych Prawa i Sprawiedliwości to za mało. Chcieliby, by sesje były nagrywane kamerą, a transmisje udostępniane w sieci na żywo, a także w archiwum. Tak by każdy mógł je zobaczyć w dogodnym dla siebie terminie. Taki wniosek składali kilka miesięcy temu. Wtedy się nie udało. Na ostatniej sesji w 2016 roku podobną petycję w sprawie jawności sesji złożyło dwoje mieszkańców. Argumentowali, że nie każda osoba, która pracuje, ma możliwość uczestniczenia w sesjach.

– Chodzi o pełną jawność, dostępność i transparentność obrad. Taką możliwość daje tylko forma transmisji na żywo. Przebieg sesji pozwala mieszkańcom wyciągać wnioski na bieżąco z dyskusji i u źródła uzyskiwać informacje o tym, jak radni walczą o ich sprawy. Odrzucenie tej uchwały będzie po prostu nie na miejscu – przekonywał radny Piotr Różycki z PiS…

 

Więcej w papierowym wydaniu NŻP nr 1/2017

Wstaw komentarz