Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Wrzesień 18, 2019 | Imieniny: Franciszka, Roberta, Justyna

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Kobiety, które niosą pomoc

Kobiety, które niosą pomoc

| Dnia 04, Sty 2017

Choroba nowotworowa nie wybiera. Dopada znienacka i nie liczy się dla niej wygląd, wiek i status materialny. Z roku na rok rośnie liczba osób zmagających się z rakiem. W tej chorobie nieocenione są pielęgniarki i lekarze ze Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Powiatu Pabianickiego.

 

Prezes stowarzyszenia Elżbieta Ruta ma kolejny powód do dumy. Pierwszym jest wyszkolona kadra pielęgniarek i lekarzy. Teraz może cieszyć się również z certyfikatu ISO. To świadectwo jakości, dokument potwierdzający przestrzeganie norm i procedur, które obowiązują takie podmioty medyczne. Otrzymanie certyfikatu to nie lada sztuka. Trzeba wykazać się dużą dbałością, sumiennością. W takim zawodzie nie ma miejsca na pomyłkę, nawet prowadząc dokumentację, trzeba być niezwykle starannym. Dla instytucji starających się o takie zaświadczenie, to swego rodzaju sprawdzian, czy organizacja prowadzana jest dobrze, czy trzeba kilka rzeczy w niej poprawić. Pabianickie hospicjum zdało jednak ten trudny test „na piątkę”.

– W służbie zdrowia pracujemy od ponad 30 lat. Przez ten okres bardzo dużo rzeczy się zmieniło. Medycyna poszła do przodu. Wdrażane są nowe procedury, przepisy i rozporządzenia. Trzeba być na bieżąco. Ten certyfikat to korzyść dla chorego, jego bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa mojego personelu. Potwierdza, że realizujemy wszystkie wytyczne, działamy zgodnie z normami – mówi z dumą prezes Elżbieta Ruta.

Jednak siedemnaście lat temu, kiedy do życia powoływane było stowarzyszenie, Elżbiecie Rucie nie śniło się nawet, że będzie mogła chwalić się takim dokumentem. W tamtych czasach myślała jedynie o rozwoju hospicjum i pracy na rzecz chorego. Łatwo nie było…

 

Więcej w papierowym wydaniu NŻP nr 1/2017

Wstaw komentarz