Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Wrzesień 18, 2019 | Imieniny: Franciszka, Roberta, Justyna

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Udana terapia

Udana terapia

| Dnia 06, Sty 2017

Zakończyły się kolejne zajęcia terapeutyczne w ośrodku stowarzyszenia „Granica”. Od 14 października prowadziła je terapeutka uzależnień i współuzależnienia Elżbieta Skrzymowska.

Zajęcia mają na celu motywowanie osób uzależnionych, a byli nimi 28-letni Sebastian z Czarnocina, 50-letni Adam ze Zduńskiej Woli i 63-letni Andrzej z Tych, do zmiany swojego życia. Terapia ma zwiększyć świadomość w zakresie radzenia sobie z emocjami, uczuciami, kontaktami interpersonalnymi oraz nabyciu wiedzy w zakresie uzależnień.

– Zajęcia te to podstawowy program terapeutyczny obejmujący swym działaniem dostarczenie wiedzy o uzależnieniach, rozpoznanie własnego uzależnienia w oparciu o objawy uzależnienia według ICD 10 – mówi Elżbieta Skrzymowska.

To praca nad motywacją do zmiany swojego sposobu funkcjonowania, to nauka rozpoznawania głodu alkoholowego i sposoby radzenia sobie z nim, to praca nad uznaniem własnej bezsilności wobec alkoholu. Zajęcia dotyczyły również mechanizmów obronnych, rozpoznawania konsekwencji wynikających z picia alkoholu w poszczególnych obszarach życia, mówiły o pracy nad światem wartości oraz nabywaniu umiejętności radzenia sobie w życiu bez alkoholu.

– Kolejne osoby ukończyły w naszej placówce program terapeutyczny, jednak to nie koniec ich pracy nad swoją trzeźwością. Dalszym krokiem absolwentów jest zadanie poszukać grupy Anonimowych Alkoholików  i kontynuować prace nad sobą. My ze swojej strony pozdrawiamy uczestników i życzymy konsekwentnego działania w trzeźwości – dodała terapeutka.

Wstaw komentarz