Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Grudzień 12, 2019 | Imieniny: Dagmary, Aleksandra, Ady

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Pożegnanie arcybiskupa

Pożegnanie arcybiskupa

| Dnia 23, Sty 2017

W sobotę, 21 stycznia, w samo południe w bazylice przy ul. Piotrkowskiej odprawiono mszę świętą dziękczynną za posługę pasterską księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w Archidiecezji Łódzkiej. Po mszy odbyło się spotkanie wiernych i księży z arcybiskupem w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego. 28 stycznia (sobota) o godz. 11.00 w Krakowie w katedrze na Wawelu arcybiskup rozpocznie kanoniczną i liturgiczną posługę w Archidiecezji Krakowskiej.

 

Abp. Jędraszewski żegna się z wiernymi po czterech latach sprawowania funkcji metropolity łódzkiego. W grudniu 2016r. został mianowany przez papieża Franciszka nowym metropolitą krakowskim. Na tym stanowisku zastąpi kard. Stanisława Dziwisza, który po ukończeniu 75 lat przechodzi na emeryturę.

Nowy metropolita krakowski ma 67 lat, od prawie 20 jest biskupem. Od marca 2014r. pełni funkcję zastępcy przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Jest profesorem nauk teologicznych.

 

Do czasu nominacji nowego biskupa Łodzi (może to potrwać kilka miesięcy) obowiązki arcybiskupa Jędraszewskiego przejmie administrator – najpewniej najstarszy biskup pomocniczy, czyli Ireneusz Pękalski.

Wstaw komentarz