Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Październik 21, 2020 | Imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Będzie dofinansowanie

Będzie dofinansowanie

| Dnia 03, Lut 2017

Gmina Dobroń wnioskowała do Urzędu Marszałkowskiego o dofinansowanie projektu pod nazwą „Rozbudowa oczyszczalni ścieków polegająca na przebudowie zbiorników z modułu pierwszego i budowie zbiornika w m. Dobroń ul. Zakrzewki oraz budowa sieci wodociągowej z odejściami w m. Przygoń”. Koszt realizacji to 2.533.137 zł, a dofinansowanie to 63,63%, czyli 1.266.645 zł.

31 stycznia Zarząd Województwa Łódzkiego przyjął listę zawierającą informację o kolejności przysługiwania pomocy dla operacji typu „Gospodarka wodno-ściekowa” objętej Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Spośród 131 złożonych wniosków do przyznania pomocy zakwalifikowano 125. Gmina Dobroń znajduje się na 61. miejscu, co oznacza, że wniosek zostanie przekazany do kontroli administracyjnej.

Przypominamy, że w ubiegłym roku gmina otrzymała dofinansowanie na dwa projekty w ramach instrumentu Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020: 1. Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Dobroń oraz 2. Budowa przedszkola i sali gimnastycznej w systemie budownictwa o znacznie podwyższonych parametrach energetycznych.

Koszt obu projektów to 30 mln złotych. Z tego 11 mln przeznaczonych jest na budowę sali gimnastycznej i przedszkola w systemie budownictwa pasywnego, a 19 mln na termomodernizację budynków użyteczności publicznej – szkół na terenie gminy, Ośrodka Zdrowia wraz z częścią przedszkolną, a także budynku Urzędu Gminy – oraz komunalnych w Dobroniu, Mogilnie Dużym i Markówce.

Wstaw komentarz