Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Gimnazja znikają. Pojawia się chaos…

Gimnazja znikają. Pojawia się chaos…

| Dnia 16, Lut 2017

To już pewne. Gimnazja w Pabianicach odchodzą do historii. Oznacza to milionowe straty w budżecie miasta, zwolnienia nauczycieli oraz wprowadzenie dwóch zmian w podstawówkach. Dzieci będą kończyć lekcje wieczorami.

 

Pabianiccy radni przyklepali na ubiegłotygodniowej sesji likwidację gimnazjów. Zmiany będą poważne i kosztowne. Gimnazja zamienią się w podstawówki i powrócą do starej numeracji. Gimnazjum nr 1 stanie się więc na powrót SP nr 2, Gimnazjum nr 2 znów będzie SP nr 15, a trójka – SP nr 16. Rejonizacja w 90 procentach będzie pokrywała się ze starymi rejonami sprzed powstania gimnazjów.

Wracamy do sieci szkół sprzed poprzedniej reformy – wyjaśnia prezydent Grzegorz Mackiewicz. Mam nadzieję, że to ostatnia reforma edukacji. Dopiero co skończyliśmy dostosowywać szkoły podstawowe dla sześciolatków, teraz musimy to odwracać w drugą stronę, żeby mogły się tam uczyć starsze dzieci.

Na sesji prezydent potwierdził, że żadna ze szkół podstawowych nie będzie zamykana, a żadne klasy nie będą „siłą” przenoszone do obecnych gimnazjów…

 

Więcej w papierowym wydaniu NŻP nr 7/2017

 

 

Wstaw komentarz