Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
rp_logo_01

Wrzesień 28, 2020 | Imieniny: Wincentego, Mirabeli, Justyny

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Jak tu nie kochać kota

Jak tu nie kochać kota

| Dnia 17, Lut 2017

Koty. Przez jednych kochane, przez innych przepędzane, nawet prześladowane. Jedni traktują te zwierzęta jak członków rodziny, inni nie otworzą im nawet piwnicznego okienka w mroźną noc. Dlaczego budzą tak skrajne emocje?

Nikogo nie można zmusić do kochania kotów, lecz trzeba próbować nauczyć ludzi, że te zwierzęta żyją obok nas i czują tak, jak my! Nie chcesz pomóc, to przejdź i nie rób krzywdy tym bezbronnym istotom.

17 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kota. Nasze Mruczki, Puszki, Miauczki też mają swoje święto.

Z tej okazji życzymy wszystkim kotom, tym pupilkom i tym, które doświadczają zimna i głodu, aby miały zawsze pełną miseczkę jedzenia, aby nie doświadczały cierpień zadawanych ludzką ręką i aby każdy bezdomny kotek znalazł „swojego człowieka”, który da mu miłość i opiekę.

A wszystkim, którzy nie znają tych zwierząt, życzymy, aby potrafili odnaleźć w sobie szacunek dla wyjątkowych i magicznych stworzeń, jakimi są koty.

Dzięki uprzejmości redakcji „Nowego Życia Pabianic” pragniemy zaapelować do wszystkich, którzy chcieliby nam pomóc, ofiarując swój 1%. Nasz KRS to 000135274. Cel szczegółowy – Miauczykotek! „Jeden mały gest może wywołać lawinę…”

Ilona Dychto z fundacji „Miauczykotek”

 

dzień kota - plakat pod spodem

 

 

Wstaw komentarz