Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Październik 18, 2019 | Imieniny: Wiktora, Marity, Ignacego

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Na targach edukacyjnych

Na targach edukacyjnych

| Dnia 24, Lut 2017

III Targi Edukacyjne Uczelni Wyższych i Szkół Policealnych zorganizowane przez Społeczną Akademię Nauk odbyły się we wtorek, 21 lutego, w Powiatowej Hali Sportowej.

Impreza pod patronatem honorowym starosty powiatu przyciągnęła tłumy młodzieży. Podczas edukacyjnego wydarzenia uczniowie ostatnich i przedostatnich klas szkół średnich mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami uczelni i szkół policealnych, poznać i wybrać kierunek dalszego kształcenia, dowiedzieć się, jakie są wymagania podczas rekrutacji, czy po prostu zadać nurtujące młode umysły pytania.

– O targach dowiedziałam się od pedagogów szkolnych. Przyciągnęła mnie tutaj chęć odnalezienia różnych kierunków, różnych propozycji, jakie mają do zaoferowania szkoły wyższe i dowiedzenia się, jaki jest próg punktowy, żeby się dostać, czy potrzebna jest matura czy nie – mówi Anna Socha z II LO. – Najbardziej interesuje mnie kosmetologia i różne studia medyczne lub coś w tym kierunku.

Oficjalnego otwarcia targów dokonał starosta Krzysztof Habura wraz z Mariuszem Glinkowskim, dyrektorem regionalnym Społecznej Akademii Nauk wydziały w Zduńskiej Woli i Sieradzu. Gabriela Wenne-Błażyńska, członek zarządu powiatu pabianickiego, wraz z Lilianą Forysiak, naczelnikiem wydziału oświaty i wychowania, uczestniczyły w pracach zawiązanych z organizacją III Targów Edukacyjnych i były obecne w Powiatowej Hali Sportowej w czasie ich trwania.

– Na tegorocznych targach najbardziej zainteresowała mnie oferta policealna Zespołu Szkół numer 3 – masażysta i fizjoterapeuta, bo to mnie interesuje najbardziej – mówi Bartosz Pawlikowski z ZS nr 2. – Jako że jestem na profilu mundurowym, to liczyłem, że będzie się wystawiała Wyższa Szkoła Oficerska z Wrocławia. Niestety, w tym roku ich nie było. Wziąłem jeszcze ulotkę z pedagogiki.

Na targach w Pabianicach wystawiły się: Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności w Łodzi, Szkoła Policealna Studium Pracowników Medycznych i Społecznych w Łodzi, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, Licea i Szkoły Policealne Cosinus, Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie, Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Wyższa Szkoła Gospodarki Krajowej w Kutnie, Łódzka Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Łodzi, Politechnika Łódzka, Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi, Społeczna Akademia Nauk Wydział w Zduńskiej Woli i Sieradzu, Powiatowy Urząd Pracy w Pabianicach, Zespół Szkół nr 3 w Pabianicach.

Patronat medialny nad targami sprawowało „Nowe Życie Pabianic”.

 

targi edukacyjne 7 - pod spodem targi edukacyjne 8 - pod spodem targi edukacyjne 9 - pod spodem targi edukacyjne 10 - pod spodem

Wstaw komentarz