• W Warszawie rozegrano Puchar Polski kadetów w zapasach w stylu klasycznym. Wystartowało 232 zawodników z 63 klubów – w tym sześciu zawodników z PTC.

Jakub Błachowicz w drodze do finału wygrał trzy walki. W finale pokonał Jakuba Otulaka z Unii Racibórz. Drugim zawodnikiem walczącym o medal był Szymon Zastrużny (kat. 69 kg). Pabianiczanin uległ w walce o brąz Hubertowi Dąbrowskiemu z Wisłoki Dębica i zajął ostatecznie V miejsce. W tej samej kategorii walczyło jeszcze dwóch kolegów z PTC: Sebastian Szymczyk, który zajął wysoko punktowane XII miejsce, oraz Mateusz Kłębowski (poza pierwszą szesnastką). Dla Mateusza był to pierwszy start w kadetach w najmocniej obsadzonej kategorii wagowej.

W kategorii 58 kg dobrze powalczył Jakub Didoch, który zajął wysoko punktowane VIII miejsce. Poza szesnastką uplasował się Dominik Florczak (kat. 50 kg), dla którego był to również debiut na zawodach kadetów.

– Jest to pierwszy start kadetów w tym roku i ciężki sprawdzian dla naszych zawodników. Wszyscy wystartowali w nowych kategoriach wagowych i musieli rywalizować z cięższymi zawodnikami – mówi trener Grzegorz Szyszka. – Było to zauważone przez szkoleniowców. Niektórzy zostali powołani na szkolenia kadry na 2017 rok.

Pierwsze powołanie na międzynarodowy turniej 17-19 marca w Poznaniu dostał Jakub Błachowicz, który będzie uczestniczył w tygodniowym zgrupowaniu w obsadzie międzynarodowej, a zarazem rywalizował o wyjazd na mistrzostwa Europy.