Złota Kinga

11 marca w Jeleniej Górze rozegrano 89. mistrzostwa Polski w biegach przełajowych.

 

Zawody zgromadziły ponad 600 uczestników, w tym najlepszych lekkoatletów: Angelikę Cichocką, Katarzynę Kowalską, Krystiana Zalewskiego. Zawodnicy startowali w 11 kategoriach.

Na dystansie 2 km w kategorii do 20 lat wśród 43 rywalek walczyła zawodniczka UKS Azymut Pabianice – Kinga Królik. Pabianiczanka obok Weroniki Lizakowskiej, 6-krotnej medalistki MP, legitymującej się świetnym rekordem życiowym na 1500 metrów (4:23,12), uchodziła za faworytkę.

Trasa biegła po miękkiej błotnistej łące. Pierwszy kilometr to był długi wyczerpujący podbieg. W tej części trasy Kinga biegła spokojnie, stopniowo przesuwając się z V miejsca, aby wyjść na prowadzenie po 1 kilometrze na zbiegu. W tym momencie jej tempo próbowała utrzymać Weronika Lizakowska, która dotrzymała Kindze kroku do 1,4 km. To kosztowało ją utratę II miejsca. Kinga Królik pewnie wygrała bieg z przewagą 30 metrów nad Julią Dias, uzyskując na trudnej trasie czas 6:59.

Dla Kingi był to trzeci kolejny start na mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce i trzeci złoty medal – powiedział zadowolony trener Jerzy Woźniak.

W klasyfikacji drużynowej juniorów UKS Azymut Pabianice zajął V miejsce.

Królik Kinga pod spodem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *