Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Porozmawiajmy o depresji

Porozmawiajmy o depresji

| Dnia 06, Kwi 2017

7 kwietnia przypada Światowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji Pabianickie Centrum Medyczne organizuje konferencję szkoleniowo-naukową pn. „Wypalenie zawodowe przyczyną depresji”.

Konferencja wpisuje się w cykl spotkań jednorocznej kampanii, która rozpoczęła się 10 października 2016 roku w dniu Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Chętnych do wzięcia udziału w tym spotkaniu organizatorzy zapraszają w najbliższy piątek o godzinie 13.00 do naszego szpitala. Więcej informacji na stronie internetowej www.pcmnzoz.pl

Tematem przewodnim kampanii jest depresja – choroba, która dotyka ludzi w różnym wieku, z różnych środowisk i krajów. Staje się przyczyną cierpień psychicznych, negatywnie wpływa na relacje z rodziną i przyjaciółmi, czasami prowadzi do braku zdolności do wykonywania codziennych czynności i niezdolności do podejmowania pracy zarobkowej. W skrajnych przypadkach staje się przyczyną samobójstw i jest drugą przyczyną zgonów w grupie wiekowej 15-20 lat.

Celem kampanii jest doprowadzenie do tego, aby ludzie na całym świecie cierpiący na depresję szukali pomocy i ją otrzymywali. Depresji można bowiem zapobiegać i można ją leczyć.

O depresji:

Jest chorobą, którą można i należy leczyć.

Często można ją wyleczyć.

Ze względu na poważne konsekwencje objawów, nie można jej lekceważyć.

Leczenie powinno się rozpocząć jak najszybciej, pozwala to osiągnąć lepszy rezultat.

Decyzję o podjęciu leczenia i rodzaju terapii podejmuje się razem z lekarzem.

Leczenie z reguły nie jest bardzo uciążliwe.

Leczenie jest długotrwałe, dlatego bardzo ważna jest współpraca z lekarzem i przestrzeganie zaleceń.

Wstaw komentarz