• Mistrzostwa województwa łódzkiego dzieci i młodzików w zapasach w Moszczenicy zgromadziły 90 zawodników z 8 klubów naszego województwa i Warszawy (UKS Niska i Gwardia Warszawa). PTC zdecydowanie wygrało punktację drużynową, wyprzedzając AKS Piotrków Trybunalski o 10 punktów i ZKS Radomsko o 23 punkty.

W młodzikach PTC zdobyło trzy złote medale. Piotr Ludwiczak, który pomimo zmiany kategorii, zdecydowanie wygrał cztery walki i zajął I miejsce w kategorii 47 kg. Kolejny złoty medalista to Igor Saktura w wadze 53 kg, który sprawił bardzo dużą niespodziankę. Nie zawiódł oczywiście zdecydowany faworyt w wadze 66 kg Norbert Nowakowski, który wygrał wszystkie walki przed czasem. Do tego srebrne medale dołożyli Mikołaj Jezierski 35 kg, Artur Pik w wadze 53 kg i Juliusz Nowak w wadze 85 kg. Na trzeciej pozycji turniej ukończył Szymon Pusz 47 kg.

W dzieciach zawodnicy PTC wywalczyli również trzy złote medale. Kamil Buldecki (kat. 34 kg) zdecydowany lider, który wygrywa przeważnie wszystkie turnieje. Bardzo efektownie zawalczył Franek Gross w wadze 41 kg, a trzecie złoto wywalczył Borys Miszczak w wadze 53 kg. Srebrne medale zawisły na piersiach Łukasza Jarzębskiego (kat. 30 kg) i Mateusza Jarzębskiego (kat. 38 kg). Brązowe wywalczyli Piotr Jarzębski (kat. 28 kg), Marcel Jarczyński (kat. 36 kg), Tomasz Olejniczak (kat. 38 kg) i Hubert Szczech (kat. 53 kg).

Pojadą na olimpiadę

Janów Lubelski gościł zapaśników na II Pucharze Polski kadetów w zapasach w stylu klasycznym. Była to zarazem ostatnia eliminacja do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Z czterech startujących w Janowie pabianickich zawodników na olimpiadę zakwalifikowało się trzech: Dominik Florczak (kat. 50 kg), Jakub Didoch (kat. 63 kg) oraz Szymon Zastrużny (kat. 69 kg). To oni dołączyli do Jakuba Błachowicza (kat. 50 kg), który po pierwszym pucharze miał wystarczającą liczbę punktów i nie musiał startować w Janowie.

O awans na OOM walczyło jeszcze dwóch zawodników w kategorii 69 kg – Sebastian Szymczyk, faworyt tej kategorii, który z powodu choroby nie mógł wystartować w zawodach, co pozbawiło go startu w finałach OOM. Drugim zawodnikiem tej kategorii był Mateusz Kłębowski, najmłodszy w grupie kadetów.