Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Grudzień 5, 2019 | Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Tramwaj uratowany

Tramwaj uratowany

| Dnia 02, Maj 2017

Pabianicki tramwaj jednak będzie jeździł po 1 maja. Przynajmniej na razie. Władze miasta muszą wykonać szybki remont za prawie – bagatela – milion złotych.

Przypomnijmy, że łódzki przewoźnik w marcu (kolejny już raz) poinformował, że stan torowiska i sieci trakcyjnej w Pabianicach i Ksawerowie jest katastrofalny. Tym razem szefom MPK skończyła się cierpliwość. Postawili ultimatum: albo miasto zapłaci za naprawę trakcji, albo od 1 maja tramwaj do Pabianic nie pojedzie. Stan okablowania jest bowiem tak fatalny, że grozi zarwaniem i stwarza niebezpieczeństwo dla pasażerów.

Groźba utraty tramwaju była realna. I podziałała. Prezydent Grzegorz Mackiewicz zdecydował, że Pabianice razem z Ksawerowem zapłacą za naprawę przewodu jezdnego i trakcji. Roboty będą przeprowadzone w trybie pilnym.

Lada dzień ogłaszamy przetarg. Liczymy, że roboty zaczną się jeszcze w czerwcu – wyjaśnia prezydent.

Dokładny zakres robót opracuje specjalna komisja złożona z urzędników miejskich i pracowników łódzkiego Zarządu Dróg i Transportu oraz MPK. Roboty będą okrojone. Chodzi tylko o wymianę przewodu jezdnego i trakcji. Koszt dla Pabianic to 700 tysięcy złotych. Ksawerów do remontu dołoży 200 tysięcy…

Więcej w papierowym wydaniu NŻP nr 18/2017

Wstaw komentarz