Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Styczeń 28, 2020 | Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Z PTC do Niemiec

Z PTC do Niemiec

| Dnia 08, Maj 2017

Pabianiczanin 22-letni Damian Szmytka (na zdjęciu z lewej) jest wychowankiem PTC Pabianice. Piłkarz „fioletowych” po odejściu z rodzimego klubu grał w GKS-ie Bełchatów, Nerze Poddębice oraz Victorii Ruszów. Teraz jego klubem jest niemiecki Reichenbacher FCT.

– Jest to Landesliga, szósty poziom rozgrywkowy – mówi Damian. – Trafiłem tutaj, ponieważ zacząłem prace w Niemczech, a dokładniej w Reichenbach. Postanowiłem spróbować swoich sił w tutejszym klubie. Zaczynałem od drugiej drużyny Reichenabachu, ale zacząłem się bardzo dobrze prezentować, więc przeniesiono mnie do pierwszej, gdzie jestem już na stałe. Gram jako podwieszany napastnik, inaczej „10”.

W drugiej drużynie Damian zanotował jedną asystę i strzelił w dwóch meczach dwie bramki. W pierwszej drużynie do tej pory w pięciu meczach napastnik z Pabianic zanotował dwie asysty.

– Bardzo się cieszę, że tutaj gram. Wszystko zawdzięczam ciężkiej pracy i mojej rodzinie – dodaje Damian. – Poprzeczkę podnoszę sobie coraz wyżej i pracuję, aby coś osiągnąć. Nigdy nie wolno rezygnować ze swoich marzeń. Trzeba ciężko pracować i konsekwentnie dążyć do celu.

Damian gra z numerem 15.Damian 2 - pod spodem

Wstaw komentarz