Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Maj 28, 2020 | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Na tramwaj jeszcze poczekamy

| Dnia 04, Paź 2017

Miał wrócić na tory 6 października, ale wykonawca remontu trakcji tramwajowej przesunął termin realizacji zlecenia na 31 października.

– Z przyczyn niezależnych od zleceniodawcy wykonawca remontu trakcji na odcinkach w Pabianicach i Ksawerowie wystąpił do obu samorządów o aneksowanie umowy i przesunięcie terminu realizacji zlecenia z 6 do 31 października – mówi rzecznik prezydenta Aneta Klimek.

W trakcie robót ze względów technicznych związanych z eksploatacją nastąpiła konieczność zmiany w harmonogramie, który był ustalony w czerwcu.

W ramach remontu sieci trakcyjnej linii tramwajowej w Pabianicach wymieniony został już przewód jezdny od ul. Widzewskiej do pętli Duży Skręt oraz od zamku do pętli Wiejska – to 6354 metry. Wymieniona została również większość z wytypowanych do wymiany 28 słupów trakcyjnych. Na dniach wymienianych będzie 6 ostatnich.

– Kolejne etapy prac to przeniesienie nowego przewodu jezdnego na nowe słupy, demontaż starych słupów, uporządkowanie terenu robót i próby odbiorowe przy udziale MPK – powiedziała rzecznik.

Wykonawca ocenia zaangażowanie robót w Pabianicach na 75 procent.

Wstaw komentarz