Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

W niedzielę już finał!

| Dnia 21, Paź 2017

W przedostatnim festiwalowym koncercie z cyklu Muzyka Świata zaprezentują się artyści z Trio Andare. Promują muzykę na niezwykły skład instrumentalny, czyli obój, fagot i fortepian.

Agata Piotrowska-Bartoszek (obój), Arkadiusz Adamczyk (fagot) i Tomasz Bartoszek (fortepian), których zobaczymy i usłyszymy w sobotę, wykonują muzykę klasyczną, specjalną atencją darząc kompozytorów francuskich i angielskich drugiej połowy XX wieku. Nie stronią jednak od muzyki rozrywkowej z elementami jazzu…

W niedzielę, 22 października, w kościele ewangelickim na finał usłyszymy pieśni fado z polską melancholią.

W koncercie wystąpią: Portugalczyk João de Sousa (gitara, śpiew), Portugalczyk Rafael Fraga (gitara portugalska) i Polak Marcin Spera (gitara basowa).

Podczas ostatniego festiwalowego koncertu zabrzmią tradycyjne pieśni fado, ale nie tylko. W wykonaniu João i towarzyszących mu muzyków usłyszymy także autorskie utwory z najnowszej płyty „Luta” oraz niespotykane aranżacje klasyki polskiej piosenki w instrumentarium typowym dla gatunku fado.

– Każdy z nas ma swoje fado. Śpiewane fado jest w pewnym sensie rodzajem katharsis tak dla artysty, jak i słuchacza poszukujących swojego miejsca w świecie i próbujących zrozumieć sens własnego istnienia – mówi João de Sousa.

Zapraszamy na ostatnie festiwalowe koncerty z cyklu Muzyka Świata. Początek o godz. 18.00.

Wstaw komentarz