Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Listopad 29, 2020 | Imieniny: Blazeja, Saturnina

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Kosmiczne zainteresowania przedszkolaków

| Dnia 23, Lis 2017

„Krasnoludki” z Przedszkola Miejskiego nr 13 odwiedziły planetarium w Łodzi. W specjalnie przygotowanym do astronomicznych obserwacji pomieszczeniu z dużym zainteresowaniem przysłuchiwały się barwnym opowieściom o gwiazdach, gwiazdozbiorach i drodze mlecznej, przeplatanych greckimi legendami o herosach i bogach. Atmosferę tajemniczości potęgowała gwiezdna muzyka. Wizyta w planetarium rozbudziła „kosmiczne” zainteresowania „Krasnoludków”.

Dodajmy, że przedszkolaki z „13” uwielbiają aktywnie spędzać czas. Wybrały się więc do hali tenisowej przy ul. Grota Roweckiego. Tam panie trenerki zdradzały im tajniki gry w tenisa ziemnego. Najpierw była rozgrzewka, a potem poznanie sprzętu oraz podstaw gry. Okazało się, że nie jest to wcale takie łatwe i wymaga wielu ćwiczeń.

15 listopada dzieci z grupy „Żabki” odwiedziły pocztę przy ul. Pułaskiego. Zwiedziły pomieszczenia urzędu pocztowego, zapoznały się z ich funkcjami i wyposażeniem. Poznały logo poczty, drogę listu, paczki i innych przesyłek. Wizyta była również okazją do wysłania listu zaadresowanego do kolegów z grupy „Muchomorki”. Z niecierpliwością czekały na przyjście listonosza. Następnego dnia list dotarł do przedszkola. Radość była ogromna.

Wstaw komentarz