Mikołaj w żłobku

Dobry, święty Mikołaju!

Wszystkie dzieci Cię kochają

Usiądź sobie między nami

Obdarz dzieci prezentami

Wizyta świętego Mikołaja w Żłobku – Filii przy ul. Piotra Skargi to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Wszystkie już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty nie zawiódł i nie kazał długo na siebie czekać.

Do tego dnia wszyscy przygotowywali się starannie. „Tygryski” z pomocą pań opiekunek ubrały piękną choinkę. „Sówki – mądre główki” tańczyły i śpiewały „Choinko – piękna jak las, choinko zostań wśród nas”. Każde dziecko miało na główce czapkę Mikołaja. O to postarali się rodzice. Wykonały też moc prac plastycznych, którymi udekorowały żłobek i swoje sale. Na wszystkich królował oczywiście Mikołaj. Różnorodne techniki prac sprawiły, że były oryginalne i ciekawe.

Wizyta była dla dzieci pena niespodzianek.

– Poczęstowane zostały przez Mikołaja cukierkami oraz otrzymały bogate paczki świąteczne. O paczki zadbali pracownicy naszego żłobka. Na buziach większości dzieci był uśmiech, ale były i takie, które niepewnie spoglądały w stronę Mikołaja. Pozowaliśmy również do zdjęć, by mieć miłą pamiątkę z tego spotkania – powiedziała dyrektor żłobka Violetta Winiarska.

Dzieci długo będą wspominać ten dzień i dzielić się wrażeniami. Będą też zerkać w okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą miłego gościa.

Drodzy Państwo, nasi Rodzice! Towarzyszy  nam  już  magia zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. W imieniu dzieci i pracowników Żłobka Miejskiego w Pabianicach składamy Państwu serdeczne życzenia. Świąt pachnących zupą grzybową i karpiem. Świąt z pachnącą gałązką świerkową i polską kolędą „Cicha noc, święta noc…” – dodała pani dyrektor.

Do tych życzeń dołącza się nasza redakcja NŻP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *