• Młodzicy PKK’99 wzięli udział w turnieju noworocznym w Pniewach. Zajęli III miejsce.

Rozegrali cztery mecze z przeciwnikami z najwyższej krajowej półki. Tychy wygrywają ze wszystkimi na Śląsku, Sieraków i Kościan nie mają sobie równych w Wielkopolsce. Sieraków na dodatek gra od tego sezonu w europejskich rozgrywkach EYBL. Rywale silni, ale młodzicy z Pabianic pokazali wolę walki, zajmując w turnieju III miejsce.

W pierwszym meczu PKK’99 uległo MOSM Tychy 64:73, w drugim przegrali z BC Obra Kościan 64:73, a w trzecim Sieraków BC 66:90. Na szczęście mecz o III miejsce zakończył się zwycięstwem pabianiczan. PKK’99 pokonało MOSM Tychy 71:57.

Mecz o brąz z Tychami to była wojna charakterów. Tychy odniosły tylko jedno zwycięstwo (z PKK właśnie), PKK był natomiast bez żadnej wygranej. Przez pierwsze trzy kwarty oba zespoły grały jakby bez przekonania, pasji i woli zwycięstwa. Prowadzenie zmieniało się 14-krotnie, ale mecz nie zachwycał poziomem sportowym. O naszym stylu gry najlepiej świadczą 23 straty w 25 minutach gry. W ostatniej kwarcie pabianiczanie jednak zebrali się w sobie, zagrali na mistrzowskim poziomie i ostatnią kwartę wygrywali aż 27:8. Zwyciężyli (71:57) i z podniesioną głową odebrali puchar za III miejsce.

PKK’99 Pabianice dumnie reprezentowali: Wiktor Cieciorowski, Aleksander Jęch, Maksymilian Jęch, Przemysław Kociszewski, Gracjan Kłys, Kacper Moczkowski, Wiktor Owczarek, Jakub Ozga, Maciej Szewczyk, Wojciech Wierzchowski, Igor Wojtyniak i Piotr Wlazło.