Babcia jest jak wilk, a dziadek jest dziadkowy

21 i 22 stycznia świętować będziemy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Przed tym świętem opowiadają nam o swoich dziadkach trzylatki z Przedszkola Miejskiego nr 2 z grupy „Misie Pysie”. Wychowawczynią jest Marzena Zach.

Jak wyglądają wasze babcie i wasi dziadkowie?

Szymon Stępień: – Babcia Krysia ma włosy takie same jak ja, a babcia Czesia ma włosy też podobne do moich. Dziadek Heniek nosi okulary, jest wysoki i w ogóle jest taki dziadkowy.

Julia Ananiuk: – Babcia Lala zazwyczaj ubrana jest w różową piżamę, dziadek Włodek też chodzi w piżamie, ale fioletowej, w paski.

Norbert Kołodziej: – Babcia Gosia ma oczy black i włosy też black, a dziadek Irek jest wysoki, chudy i nie nosi okularów.

Jakub Działecki: – Moi dziadkowie Ela i Mirek są duzi i kochani.

Basia Arkuszewska: – Babcia Ania jest niska, włosy ma jasne, a oczy niebieskie i ubiera się wygodnie. Babcia Alinka ma piękne czarne włosy, nosi okulary i ma piękny uśmiech. Obie babcie mają piękne uśmiechy.

Gabrysia Madej: – Babcia Czesia ma krótkie włosy, ma uśmiechniętą buzię i oczy zielone jak ja. Babcia Agatka też ma krótkie włosy, mały nosek i często ma katar. Babcia jest jak wilk, a ja bardzo lubię wilki.

Co pysznego babcia z dziadkiem dla was gotują?

Amelka Mikołajczyk: – Babcia Halinka gotuje pyszny rosół i zupę pomidorową. Lubię bardzo, jak gotuje też dla mnie ziemniaczki i mięsko. Najlepsze są kotleciki.

Amelka Plewińska-Kuśmierz: – Babcia Gosia smaży dla mnie naleśniki. Najczęściej są z dżemem truskawkowym, a dziadek Irek smaży mi na obiad karczek, bo ja bardzo lubię mięsko.

Szymon Stępień: – …a moja babcia gotuje dla mnie kisiel zielony i robi z niego tęczę.

Nadia Rogaczewska: – Za to moja babcia Gosia robi najlepszy rosół na świecie. I do tego często są frytki ze schabem i sernik z brzoskwiniami.

Zosia Kałużna: – …a ja lubię, kiedy babcia Bożenka podaje mi zupę pomidorową z takim makaronem muszelki.

W co najczęściej bawicie się z dziadkami?

Iza Śliz: – Babcia Bożenka bawi się ze mną lalkami, tańczymy razem przy głośnej muzyce i oglądamy bajkę Masza i Niedźwiedź.

Szymon Malinowski: – Ja z dziadkami najczęściej gram w gry i bawię się w wyścigi samochodowe. Często bawimy się też w chowanego.

Klaudia Okrojek: – Dziadkowie chętnie układają ze mną puzzle i rysują. Lubię z nimi chodzić na długie spacery. Teraz czekamy na śnieg, żebyśmy mogli iść na sanki.

Gabrysia Madej: – Moja babcia ostatnio czytała mi piękną bajkę…

Drogie Dzieci, wspaniałym Dziadkom, o których tak wdzięcznie potraficie opowiadać, życzymy z okazji Ich święta samych radosnych chwil z Wami i dużo rodzinnego ciepła

Redakcja