Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Marzec 25, 2019 | Imieniny: Marioli, Wieczyslawa, Ireneusza

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Jubileuszowe szanty

Jubileuszowe szanty

| Dnia 03, Lut 2018

25. jubileuszowe Spotkanie z Piosenką Żeglarską zorganizował Pabianicki Klub Sportów Wodnych. W restauracji „Jubilatka” wystąpił znany zespół Orkiestra Samanta z Wrocławia.

Nadaję Pabianicom status miasta portowego – oświadczyła w piątkowy wieczór wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek.

My walczymy o dostęp do morza – dodali muzycy z Wrocławia, życząc tego naszemu miastu.

W jubileuszowych szantach uczestniczyli żeglarze i ich przyjaciele. Przybyła również młodzież z SP 2, SP 15 i ZS nr 5.

W czasie powitania gości i uczestników prezes Krzysztof Grzegorek wspominał: – Pierwsze spotkania odbywały się w stołówce „Pamoteksu”, siedziało się na gołych ławkach. Przez te lata uczestniczyło w nich cztery i pół tysiąca miłośników szant, którzy mieli możliwość wysłuchać najlepszych polskich zespołów, typu Cztery Refy – czterokrotnie i dwukrotnie Latającego Holendra.

W „Jubilatce” prawie 200 osób bawiło przy muzyce Orkiestry Samanta. Zespół debiutował w 1999 roku, a trzy lata później ukazała się ich płyta „Kurs do domu”. Obecnie na koncie mają kilka płyt. Zespół jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Szant i Pieśni Morza. Uzyskał wiele nagród m.in. I miejsce na Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Sława 2000” czy Nagrodę Burmistrza Miasta Chojnic na Festiwalu Charzykowy. Jednym z pierwszych zagranych w Pabianicach utworów był „Kapitan Borchardt”.

Od siedmiu lat mamy patronat nad tym pięknym żaglowcem – powiedzieli muzycy.

Tańce i śpiewy przy następnych szantach trwały do północy. Dodajmy, że udaną imprezę muzyczną zorganizowali żeglarze Ryszard Jakubek i Dorota Becht.

Wstaw komentarz