Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Listopad 29, 2020 | Imieniny: Blazeja, Saturnina

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

17 lutego – Dzień kota

17 lutego – Dzień kota

| Dnia 17, Lut 2018

W sobotę przypada Międzynarodowy Dzień Kota

Dzień Kota to nie tylko oddanie hołdu najpopularniejszemu zwierzęciu domowemu na świecie, ale również inicjatywa mająca na celu uwrażliwienie ludzi na problem bezdomnych i głodujących kotów, które nieraz wiodą iście pieskie życie.

Człowiek udomowił wąsatego czworonoga prawie 10 tysięcy lat temu, ale dopiero w 1990 roku we Włoszech koty doczekały się swojego międzynarodowego święta. W Polsce pierwsze obchody miały miejsce w 2006 roku. W naszym kraju jest około 17 tysięcy bezdomnych kotów. Akcje charytatywne prowadzą schroniska oraz rozmaite organizacje na rzecz zwierząt. W Pabianicach prężnie działa „Miauczykotek”.

Nie wszystkie koty na świecie świętują 17 lutego. W Wielkiej Brytanii na przykład mają swój dzień 8 sierpnia, w Stanach Zjednoczonych natomiast 29 października. Niestety, w niektórych miejscach na świecie te urocze czworonogi wcale nie mogą liczyć na sympatię czy choćby współczucie…

Sympatyków kotów z Pabianic zapraszamy w niedzielę, 18 lutego, w godz. 12.00 – 17.00 do Galerii Łódzkiej (Piłsudskiego 15/23) na obchody Światowego Dnia Kota. Będą pokazy kotów rasowych, stoiska z akcesoriami dla naszych pupili oraz konkursy z nagrodami.

Wstaw komentarz