Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Listopad 29, 2020 | Imieniny: Blazeja, Saturnina

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Co wiemy o ptakach?

Co wiemy o ptakach?

| Dnia 19, Lut 2018

Czym dany gatunek się żywi, czy i dokąd odlatuje na zimę, gdzie i jakiego typu gniazda zakłada, czy jest gniazdownikiem czy zagniazdownikiem, czy podlega ochronie? Z tymi pytaniami zmierzą się uczniowie w konkursie ornitologicznym.

Muzeum Miasta Pabianic i Starostwo Powiatowe są organizatorami X powiatowego konkursu ornitologicznego. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (klasy 4-7) oraz uczniów gimnazjów. Przeprowadzony będzie w dwóch kategoriach wiekowych.

– Tematem konkursu są wybrane gatunki ptaków stwierdzone na terenie powiatu pabianickiego, a zwłaszcza ich biologia i ochrona – mówi współtwórca konkursu Tomasz Przybyliński z muzeum. – Naszym celem jest zainteresowanie uczniów fauną okolic, w których mieszkają, a także zwrócenie uwagi na potrzebę jej ochrony.

Uczestnicy wystartują w konkursie w trzyosobowych drużynach. Na zgłoszenia drogą mailową organizatorzy czekają do 1 marca. Finał zaplanowano 28 marca w Muzeum Miasta Pabianic. Składał się będzie z trzech części: testu, rozpoznawania ptaków ze zdjęć i rozpoznawania ptasich głosów. Wygrywa ta drużyna, która zdobędzie największą liczbę punktów. Na zwycięzców czekają nagrody.

Wstaw komentarz