Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Grudzień 5, 2019 | Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Pobiegli w śniegu

Pobiegli w śniegu

| Dnia 26, Mar 2018

W Żaganiu rozegrano 90. Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych.

Pogoda była fatalna: temperatura minusowa, padał śnieg i wiał porywisty wiatr. W zawodach uczestniczyło pół tysiąca zawodników, którzy rywalizowali na 8 trasach juniorskich i 3 dla seniorów.

W biegu na 2 kilometry w kategorii juniorek wystartowała reprezentantka UKS Azymut Pabianice Kinga Królik. Główną faworytką biegu była Beata Topka z ULKS Talex Borzytuchom, która w tym sezonie halowym uzyskała najlepszy rezultat w Europie na 1000 metrów (2:45,88) i trzeci na 1500 metrów (4:22,48). Topka podyktowała od startu niezwykle ostre tempo, rozrywając stawkę zawodniczek. Próbę utrzymania się za prowadzącą podjęła tylko zawodniczka z Pabianic. Mimo że na finiszu dystans do Beaty Topki znacznie się skrócił, to Kindze zabrakło 6 sekund do prowadzącej. Na III miejscu uplasowała się ze stratą 29 sekund Aleksandra Płocińska z SRS Kondycja Piaseczno.

To kolejny z rzędu medal Kingi Królik (maturzystki z II LO) w mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. W czterech startach zdobyła 3 złote i jeden srebrny, demonstrując ogromny potencjał w biegu z przeszkodami.

Wstaw komentarz