• Michał Dybka, Mateusz Domagała, Jakub Madaj i Przemysław Raźny – zapaśnicy PTC są dumą naszego miasta.

Za godne reprezentowanie Pabianic podczas mistrzostw Polski juniorów pogratulował im osobiście prezydent Grzegorz Mackiewicz. Spotkanie z udziałem prezydenta, zapaśników, trenerów oraz działaczy PTC odbyło się w czwartek, 29 marca, w siedzibie Pabianickiego Towarzystwa Cyklistów przy ulicy Gdańskiej. Pochwał, gratulacji i słów uznania nie było końca.

Chciałem serdecznie pogratulować kolejnych wspaniałych wyników. Jestem zbudowany tym, że zapasy, które zawsze były potęgą, z których Pabianice słynęły, tak wspaniale rozwijają się za sprawą was i waszych trenerów. Jeszcze raz serdecznie gratulacje – powiedział prezydent.

Każdy z reprezentantów PTC otrzymał od Grzegorza Mackiewicza upominek.

Nasza duma, zawodnik nr 1, Michał Dybka, jest uczniem II klasy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Radomiu. Mistrzostwo Polski w Raciborzu potwierdziło jego klasę mistrzowską. Michał zdobył w kategorii 87 kg złoty medal. W finale pokonał Kamila Bartosiewicza z AZS-AWF Warszawa 12:6. Dybka w kadetach był dwukrotnym mistrzem Polski, w młodzikach był również mistrzem Polski. Aktualnie jest reprezentantem Polski. Brał udział w mistrzostwach Europy i mistrzostwach świata.

Mateusz Domagała to uczeń IV klasy w Zespole Szkół nr 1. Tegoroczny maturzysta w Raciborzu wywalczył medal brązowy. Po operacji barku w grudniu jego start był praktycznie niemożliwy. Jednak Mateusz stanął na wysokości zadania, wygrywając dwie walki eliminacyjne. W półfinale przegrał, niestety, przy remisie 6:6. O zwycięstwie rywala zadecydował najwyżej punktowany rzut. Na szczęście walkę o brąz wygrał przed czasem 8:0 przez przewagę techniczną w parterze, wykonując cztery wózki.

Jakub Madaj to również uczeń Zespołu Szkół nr 1. Z Mateuszem Domagałą chodzą do jednej klasy. Jakub podjął decyzję o starcie w wyższej kategorii 87 kg, rezygnując z rywalizacji o reprezentację w wadze 82 kg. Wygrał mały finał po horrorze i zdobył upragniony medal. Dodajmy, że dwa lata temu Kuba jako jedyny w Pabianicach zdobył medal dla PTC na MP juniorów, które odbywały się w naszym mieście.

Przemysław Raźny jest uczniem Zespołu Szkół nr 2. Na ostatnich mistrzostwach Polski Przemek w kategorii 82 kg zaprezentował się bardzo dobrze. Po dwuletniej przerwie zajął VIII miejsce. Bardzo mało brakowało, żeby była strefa medalowa.