• News will be here
  • W sobotę, 14 kwietnia, odbyły się mistrzostwa województwa dzieci o puchar wójta gminy Grabica w zapasach. Wystartowało 13 najmłodszych zapaśników PTC i każdy zdobył medal.

Złote krążki wywalczyli: Dominik Dróżdż w najlżejszej kategorii do 22 kg, Wiktor Szachniewicz (kat. do 30 kg) oraz niezawodny Hubert Szczech, występujący w najwyższej kategorii do 65 kg. Srebro zdobyli bliźniacy Piotrek i Łukasz Jarzębscy oraz Marcel Chrzęst, a brązowe medale powędrowały do Mieszka Makowskiego, Gracjana Adamca, Wiktora Wiąckiewicza, Adriana Osiczaka, Dawida Hofmana, Bartosza Gołaszewskiego oraz Adriana Drzewieckiego.

W zawodach udział wzięło 63 młodych zawodników i zawodniczek z siedmiu klubów. W klasyfikacji drużynowej PTC Pabianice zajęło II miejsce za ULKS Guliwer Kielce, a przed AKS-em Piotrków Trybunalski.

Trenerzy zapasów PTC: Waldemar Sawosz (tel. 607-450-059), Przemysław Kłębowski (tel. 513-182-611) oraz Mariusz Łechtański (tel. 792-016-788) prowadzą nabór chłopców do grup treningowych w rocznikach 2004-2010. Chętnych zapraszamy na treningi do klubu przy ul. Gdańskiej 7. Grafik zajęć oraz więcej informacji na stronie internetowej www.zapasy.com.pl oraz na Facebooku Zapasy Siłownia PTC Pabianice.

* * *

W Gimnazjum nr 2 w Łodzi rozegrano mistrzostwa województwa łódzkiego w sumo na dojo. Rewelacyjnie wypadli młodzi sumici PTC. W punktacji drużynowej zdobyli bezapelacyjnie I miejsce.

Przy ogłuszającym dopingu licznie zgromadzonej widowni złote medale wywalczyli: Dominik Dróżdż, Jakub Suszyński, Gracjan Adamiec, Łukasz Jarzębski, Marcel Jarczyński, Adrian Drzewiecki i Hubert Szczech. Srebrne: Tomasz Olejniczak i Igor Czyżewski, a z brązowymi krążkami wrócili: Jan Chmielecki, Wiktor Wiądzkiewicz, Piotr Jarzębski. Wszyscy chłopcy trenują u trenera Mariusza Łechtańskiego.

W młodzikach PTC zdobyło cztery złote medale: Jakub Makowski, Artur Pik, Kacper Sobczyk i Juliusz Nowak. Srebrne: Emil Lenard Piotr Ludwiczak, Kacper Trębacz i Borys Miszczak, a brązowe: Damian Stępień, Bartosz Wlazeł, Kamil Buldecki, Franciszek Tokarczyk i Piotr Antoniewski. W kadetach jedyny medal brązowy zdobył Dominik Florczak.

Na podium najlepszy zawodnik PTC w młodzikach – Artur Pik…