Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Sierpień 15, 2018 | Imieniny: Napoleona, Stelii

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

100 lat Niepodległej Polski

100 lat Niepodległej Polski

| Dnia 11, Maj 2018

Dla upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Biblioteka Pedagogiczna przygotowała Internetowy Quiz Historyczny.

Był skierowany do uczniów klas VI i VII szkół podstawowych oraz uczniów oddziałów gimnazjalnych powiatu pabianickiego. Na bibliotecznym Facebooku przez kolejne środy kwietnia i o określonej porze publikowano po trzy zagadki dotyczące historii Polski Niepodległej. Wśród pytań dotyczących wydarzeń historycznych były też dotyczące ciekawostek z życia marszałka Piłsudskiego. Było pytanie o ulubione rozrywki Marszałka, o to, jak go pieszczotliwie nazywano i jak wabił się jego ukochany pies.

Uczestnicy nadsyłali rozwiązania pocztą elektroniczną. Liczyła się też szybkość odpowiedzi. W zmaganiach uczestniczyło 21 uczniów ze Szkół Podstawowych w Bychlewie, Dłutowie i Ksawerowie oraz pabianickich: „jedynki”, „dwójki” i „ósemki”. Zwycięzcą został Mikołaj Cukrzyński, tuż za nim uplasował się Jakub Syrek, a trzecie miejsce przypadło Nicoli Federkiewicz. Wyróżniono czterech uczestników: Kamila Rosiaka, Kajetana Marciniaka, Kacpra Łaguniaka oraz Justynę Miłkowską.

Gratulacje dla wszystkich uczestników i ogromne podziękowania dla nauczycieli za to, że potrafią rozbudzić w uczniach zamiłowanie do historii – powiedziała Salomea Mandat, kierownik biblioteki.

Wstaw komentarz