Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Maj 27, 2018 | Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Brąz juniorek w mistrzostwach Polski

Brąz juniorek w mistrzostwach Polski

| Dnia 14, Maj 2018

Od 9 maja w Gorzowie Wielkopolskim rozgrywany był turniej finałowy mistrzostw Polski U18K. Osiem najlepszych juniorskich zespołów walczyło o medale, a wśród nich reprezentantki Pabianickiego Towarzystwa Koszykówki. Drużyna prowadzona przez Sylwię Wlaźlak i Edytę Koryznę rozpoczęła medalowe zmagania od rywalizacji w grupie B, mając za rywalki KS JAS-FBG Sosnowiec, Eneę AZS Poznań i VBW GTK Gdynia.

Po wygraniu dwóch z trzech spotkań nasze zawodniczki awansowały do półfinałów i rozpoczęły walkę o medale. Na drodze do meczu o złoto naszym juniorkom skutecznie stanęły gospodynie, które okazały się lepsze o 10 punktów. W meczu o brąz skuteczny rewanż za porażkę grupową i Pabianickie Towarzystwo Koszykówki pokonuje VBW GTK Gdynia 66:57. Złoto dla Gorzowa Wielkopolskiego, który w finale rozgromił UKS Trójkę Żyrardów, wygrywając różnicą 40 punktów.

Pierwsza „piątka”: Zuzanna Kulińska (VBW GTK Gdynia), Justyna Rudzka (PTK CIS Multis Multum Pabianice), Anna Wińkowska (UKS Trójka Żyrardów), Emilia Kośla (UKS Trójka Żyrardów) i Wiktoria Keller (Enea AZS AJP Gorzów Wlkp.). MVP turnieju: Wiktoria Kuczyńska (Enea AZS AJP Gorzów Wlkp.). Najlepsza zawodniczka w PTK CIS Multis Multum: Martyna Dolewa.

Tym samym pabianiczanki powtarzają sukces sprzed roku i ponownie zdobywają brązowy medal w tej kategorii wiekowej. Na klubowy sukces pracowały: Iga Adach (22.03.2002 – rzucająca/niska skrzydłowa, 170 cm wzrostu), Klaudia Beze (29.01.2002 – rozgrywająca/rzucająca, 159 cm), Martyna Dolewa (20.08.2001 – silna skrzydłowa/środkowa, 178 cm), Weronika Dolewa (20.08.2002 – niska skrzydłowa/silna skrzydłowa, 177 cm), Natalia Janitzka (5.08.2002 – rozgrywająca/rzucająca, 168 cm), Ewa Kielar (3.07.2001 – silna skrzydłowa/środkowa, 180 cm), Daria Kowalczyk (26.04.2000 – silna skrzydłowa/środkowa, 182 cm), Katarzyna Pęcina (17.10.2000 – rozgrywająca/rzucająca, 168 cm), Julia Piestrzyńska (23.08.2001 – rzucająca/niska skrzydłowa, 178 cm), Roksana Rózga (12.11.2002 – niska skrzydłowa/silna skrzydłowa, 171 cm), Justyna Rudzka 24.12.2000 – rozgrywająca/rzucająca, 170 cm), Julia Syrewicz (13.11.2002 – rozgrywająca/rzucająca, 168 cm), Paulina Szwej (18.01.2002 – silna skrzydłowa/środkowa, 180 cm), Gaja Włodarczyk (23.08.2001 – silna skrzydłowa/środkowa, 180 cm).

Wyniki grupy B

PTK CIS Multis Multum Pabianice – KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 64:45

(17:11, 20:10, 17:8, 10:16)

Punkty: Ewa Kielar 12, Martyna Dolewa 10, Justyna Rudzka 9, Weronika Dolewa 8, Gaja Włodarczyk 8, Julia Piestrzyńska 7, Klaudia Beze 4, Daria Kowalczyk 4, Katarzyna Pęcina 2, Natalia Janitzka, Julia Syrewicz, Paulina Szwej.

VBW GTK Gdynia – Enea AZS Poznań 61:44 (15:8, 11:18, 15:6, 20:12)

Enea AZS Poznań – PTK CIS Multis Multum Pabianice 44:52 (13:10, 11:14, 13:16, 7:12)

Punkty: Rudzka 19, Piestrzyńska 12, M. Dolewa 9, Kielar 7, W. Dolewa 5, Kowalczyk, Włodarczyk.

KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec – VBW GTK Gdynia 50:65 (12:21, 8:19, 19:15, 11:10)

PTK CIS Multis Multum Pabianice – VBW GTK Gdynia 45:58 (13:10, 15:17, 8:20, 9:11)

Punkty: M. Dolewa 12, Rudzka 11, Włodarczyk 8, W. Dolewa 7, Kielar 5, Janitzka 2, Beze, Szwej, Piestrzyńska, Pęcina, Syrewicz.

Enea AZS Poznań – KS JAG-FBG Zagłębie Sosnowiec 72:46 (15:5, 24:12, 22:11, 11:18)

O VII miejsce

MKS MOS Elektrotim Ślęza Wrocław – KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 60:73

(19:16, 14:22, 13:15, 14:20)

O V miejsce

Enea AZS Poznań – MPKK Sokół SA Sokołów Podlaski 97:51 (28:17, 16:16, 22:6, 31:12)

Półfinały

UKS Trójka Żyrardów – VBW GTK Gdynia 71:67 (18:13, 17:21, 14:17, 22:16)

PTK CIS Multis Multum Pabianice – Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski 45:65

(20:15, 7:16, 8:19, 10:15)

Punkty: Rudzka 12, M. Dolewa 11, Kielar 9, Janitzka 5, Beze 3, Włodarczyk 3, Piestrzyńska 2, Szwej, W. Dolewa, Pęcina, Syrewicz.

O III miejsce

VBW GTK Gdynia – PTK CIS Multis Multum Pabianice 57:66

(10:15, 13:16, 16:20, 18:15)

Punkty: M. Dolewa 18, Rudzka 14, W. Dolewa 11, Piestrzyńska 10, Kielar 8, Włodarczyk 5.

O I miejsce

UKS Trójka Żyrardów – Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski 47:87

(19:23, 15:22, 7:26, 6:16)

Wstaw komentarz