Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Lipiec 20, 2019 | Imieniny: Czeslawa, Hieronima, Malgorzaty

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Paliły się komórki

Paliły się komórki

| Dnia 21, Maj 2018

Właścicielka spalonej piwnicy uważa, że sprawcami pożaru jest młodzież, która przesiaduje w komórkach.

W poniedziałek około godz. 11.20 straż pożarna pognała na ul. Moniuszki 125, gdzie w bloku doszło do pożaru w piwnicy. Ogień zdążył rozprzestrzenić się na kolejną komórkę. Lokatorzy opuścili swoje mieszkania. Swąd spalenizny czuć było w promieniu kilku bloków.

Strażacy do środka musieli wejść w maskach chroniących drogi oddechowe oraz użyć kamery termowizyjnej. Właścicielka podejrzewa, że komórka została podpalona przez nastolatków.

To już kolejny pożar w ciągu miesiąca, wcześniej paliły się kable. Jak zwróciłam im uwagę, żeby nie przesiadywali w piwnicy, to byli agresywni i bluźnili. Przecież tutaj może dojść do tragedii, a ja mam piątkę dzieci – opowiada.

Niektórzy sąsiedzi potwierdzają, że nastolatkowie przesiadują w komórkach, ale w czasie, kiedy wybuchł pożar, byli w szkole.

Mówiłam im, żeby siedzieli na podwórku lub zaprosili znajomych do domu. Teraz podejrzenia zostaną skierowane na nich, a przecież siedzą w szkole – mówi jedna z sąsiadek.

Kolejni podejrzewają, że pożar mógł wzniecić sam właściciel komórki. W trakcie akcji był mocno nietrzeźwy. Nie zdążył nawet założyć butów.

A może zasnął z papierosem w komórce i zaprószył ogień – zastanawiał się kolejny z sąsiadów.

Na miejscu pojawiła się policja, która spisała zeznania świadków.

Wstaw komentarz