• VIII otwarty powiatowy turniej piłki nożnej o puchar starosty z okazji XI Dni Powiatu Pabianickiego wygrała drużyna Szybcy i Wściekli.

W miniony weekend do turnieju na „Orliku” przy I LO zgłosiło się 18 drużyn. W sobotę, 19 maja, rywalizowały w 6 grupach o awans do niedzielnej rundy finałowej. Awansowały następujące zespoły: Amatorzy, Szybcy i Wściekli, Rivia, WNK, Husaria oraz Klima.

W pierwszej grupie rywalizowali: Amatorzy, Szybcy i Wściekli, Rivia, w drugiej: WNK, Husaria, Klima. Szybcy i Wściekli jako faworyci pewnie pokonali dzielnie walczących Amatorów oraz młodą drużynę Rivia i awansowali do finału. Drugie miejsce wywalczyli Amatorzy. W drugiej grupie finałowej zwycięsko z potyczek wyszła drużyna WNK, a drugą pozycję zajęli zawodnicy Husarii. W meczu o III miejsce zmierzyli się Husaria i Amatorzy. Zwyciężyła 4:1 Husaria, powtarzając swoje osiągnięcie z poprzedniego roku.

Finał to pojedynek na wysokim poziomie Szybkich i Wściekłych z WNK. W początkowej fazie gra toczyła się głównie w środku pola, dopiero później drużyny mocniej zaatakowały. Jednak do przerwy było 0:0. W drugiej połowie najpierw Szybcy i Wściekli stworzyli sobie dogodne sytuacje do zdobycia gola, ale znakomicie spisywał się bramkarz WNK. Później przewagę zyskali gracze WNK, naciskając coraz mocniej rywali. Szybcy i Wściekli próbowali wychodzić z groźnymi kontratakami. I to właśnie po jednym z nich, po płaskim strzale z dystansu udało im się zdobyć gola. Do końca meczu WNK za wszelką cenę próbowało wyrównać, ale bez skutku. Tym samym zespół Szybkich i Wściekłych mógł się cieszyć ze zwycięstwa po końcowym gwizdku sędziego, wygrywając 1:0. Radość tym bardziej uzasadniona, że po raz drugi obronili tytuł najlepszej drużyny turnieju i po raz trzeci z rzędu zdobyli puchar starosty.

Skład Szybkich i Wściekłych: Kamil Jabłoński, Kacper Zajda, Kamil Czekalski, Rafał Zieliński, Tomasz Maciaszek, Damian Nowacki, Rafał Rikszajd, Przemysław Rogaczewski, Maciej Stoczkiewicz.