Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Luty 22, 2019 | Imieniny: Marty, Malgorzaty, Piotra

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Uratowali samobójcę!

Uratowali samobójcę!

| Dnia 05, Lip 2018

Pabianiccy policjanci uratowali życie niedoszłego samobójcy. Mężczyzna trafił już pod opiekę lekarzy.

W środę, 4 lipca, w godzinach wieczornych policjanci otrzymali zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o desperackich zamiarach 30-latka. Ze zgłoszenia wynikało, że miał chodzić po torowisku w Petrykozach. Policjanci, wiedząc, że przez tę miejscowość nie przebiegają tory kolejowe, musieli szybko ustalić, gdzie przebywa desperat.

Próbowali skontaktować się  telefonicznie z mężczyzną. Nie odbierał jednak telefonu i nie było z nim żadnego kontaktu – mówi Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy policji. Liczyła się każda minuta. Bezcenna okazała się pomoc dróżniczki, która kilka minut wcześniej widziała mężczyznę idącego wzdłuż torów w kierunku Łodzi.

Policjanci pobiegli polną drogą w okolice mostu kolejowego. Na wiadukcie stał człowiek z założoną wokół szyi pętlą wisielczą. W każdej chwili mogło dojść do tragedii.

Pomoc przyszła jednak na czas. Szybkie i profesjonalne działanie mundurowych uratowało życie 30-latka. Funkcjonariusze odwiązali pętlę wisielczą i do przyjazdu karetki czuwali nad desperatem. Pabianiczanin trafił pod opiekę lekarzy.

Wstaw komentarz