Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Luty 22, 2019 | Imieniny: Marty, Malgorzaty, Piotra

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Powstańców Warszawy – jednokierunkowa!

Powstańców Warszawy – jednokierunkowa!

| Dnia 10, Lip 2018

Zarząd Dróg Miejskich właśnie nas poinformował, że ulica Powstańców Warszawy od 23 lipca będzie jednokierunkowa. Kierunek ruchu będzie obowiązywał od ulicy Moniuszki do Skłodowskiej.

Przypomnijmy, że mieszkańcy Powstańców Warszawy i użytkownicy położonych przy niej lokali złożyli pod koniec maja petycję do prezydenta i do dyrektora Zarządu Dróg Miejskich. Prosili w niej o uregulowanie ruchu ulicznego, gdyż „samochody zaparkowane po obu stronach ulicy – wąskiej i dwukierunkowej – uniemożliwiają jakiekolwiek manewry. Ponadto rozpoczęta budowa apartamentowca, potężne auta i maszyny w codziennym ruchu dodatkowo utrudniają przejazd”. Ruch nasila się zwłaszcza w dni targowe oraz w czwartki i soboty.

Mieszkańców wysłuchano i ich życzenie się spełni. Ulica stanie się jednokierunkowa.

Zarząd Dróg Miejskich 6 czerwca poinformował nas, że „wykonał projekt zmieniający stałą organizację ruchu drogowego dotyczący ulicy Powstańców Warszawy i przedstawił do uzgodnienia zarządcy ruchu. Po jego zatwierdzeniu wdroży w życie”. Komisja bezpieczeństwa ruchu drogowego w starostwie pozytywnie zaopiniowała projekt, więc teraz ZDM przystąpi do ustawiania nowych znaków drogowych informujących, że ulica Powstańców Warszawy jest jednokierunkowa.

Mieszkańcy bardzo się cieszą

Wstaw komentarz