• Oliwier Baranowski, zawodnik Pabianickiego Klubu Sztuk Walki Azja, wrócił z mistrzostw świata w taekwondo z brązowym medalem w walkach drużynowych. To wielki sukces 14-letniego pabianiczanina i jego trenerów – Grzegorza Sokołowskiego i Piotra Kowalskiego.

Mistrzostwa odbyły się w Anglii, w miejscowości Birmingham i trwały dwa dni, od 21 do 22 lipca. Oliwier Baranowski reprezentował tam Polskę.

Zawodnicy są powoływani do drużyny narodowej na podstawie całorocznej pracy – objaśnia Oliwier. – Zliczane są osiągnięcia z imprez sportowych odbywających się w ciągu roku. Najlepsi dostają szansę, by reprezentować swój kraj na arenie międzynarodowej.

Pabianiczanin rozpoczął zmagania od pojedynku w kategorii indywidualnej, jednak w pierwszej walce MŚ przegrał z reprezentantem Anglii.

W taekwondo, oprócz techniki, bardzo ważny jest wzrost – tłumaczy jego trener Grzegorz Sokołowski. Oliwier został przydzielony do szerokiej kategorii zawodników mierzących od 152 do 167 centymetrów wzrostu. Trafił, niestety, na dużo wyższego przeciwnika i przegrał.

Trener zapewnia jednak, że jego podopieczny spełnił wszystkie założenia, jakie stawiane były przed walką i nie poddał się…