Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Kwiecień 25, 2019 | Imieniny: Marka, Jaroslawa, Wasyla

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Powstanie klasa patronacka i biuro regionalne

Powstanie klasa patronacka i biuro regionalne

| Dnia 07, Wrz 2018

We wtorek (4 września) w ratuszu odbyło się kolejne spotkanie dotyczące współpracy z firmą thyssenkrupp Elevator. Wzięli w nim udział prezydent Grzegorz Mackiewicz, Gabriela Wenne-Błażyńska, członek Zarządu Powiatu nadzorująca szkolnictwo, Mateusz Pluciński, prezes zarządu thyssenkrupp Elevator oraz Rajmund Orzyłowski, kierownik projektu (na zdjęciu).

Na spotkaniu ustalono utworzenie klasy patronackiej w Zespole Szkół numer 2 oraz rozpoczęcie działalności w Pabianicach biura regionalnego spółki – poinformowała Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

thyssenkrupp Elevator jest liderem branży dźwigowej, należącym do prężnie działającego koncernu thyssenkrupp AG. Firma jest jednym z wiodących na świecie podmiotów produkujących oraz serwisujących urządzenia transportu bliskiego. W Polsce główna siedziba spółki mieści się w Warszawie, zaś oddziały w Krakowie i Gdańsku.

Biuro regionalne na Polskę centralną ruszy w Pabianicach na przełomie roku. Stąd też planowane jest utworzenie klasy patronackiej w ZS nr 2 (technikum) o profilu technolog i automatyk transportu bliskiego. Zarząd Powiatu Pabianickiego wyraził zgodę na utworzenie nowego kierunku kształcenia – mówi rzecznik.

Kolejnym krokiem będzie podpisanie finalnego porozumienia między Miastem Pabianice, Powiatem Pabianickim i spółką oraz kontynuowanie procedury związanej z uruchomieniem klasy. Nabór do nowej klasy planowany jest od następnego roku szkolnego.

Wstaw komentarz