Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Wrzesień 20, 2018 | Imieniny: Filipiny, Eustachego, Euzebii

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Podziękowania od proboszcza

Podziękowania od proboszcza

| Dnia 11, Wrz 2018

 

Proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego, ks. Marek Wochna, osobiście podziękował sierż. Agnieszce Orchowskiej i sierż. szt. Marcinowi Mirowskiemu za zatrzymanie w czasie wolnym od służby wandala, który, rzucając kamieniami w kościół, znieważył miejsce obrzędu religijnego.

– W imieniu całej wspólnoty parafialnej Miłosierdzia Bożego w Pabianicach pragnę wyrazić wdzięczność za podjęcie działań mających na celu uchronienie naszego kościoła przed dewastacją – dziękował ks. Marek Wochna.

Proboszcz na ręce komendanta powiatowego wręczył interweniującym funkcjonariuszom list gratulacyjny. Swoje podziękowania wyraził również w obecności parafian podczas niedzielnej mszy świętej.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło 3 września tuż przed północą. Dwoje policjantów, stojąc na balkonie swojego mieszkania, zauważyło, jak do budynku kościoła Miłosierdzia Bożego podchodzi mężczyzna i rzuca kamieniami w ścianę. Zaczęli krzyczeć do niego, by zaprzestał. Ten jednak nie reagował. Wandal wybił dwie szyby w pomieszczeniu dawnej plebanii i uszkodził rynnę.

Sierżant Agnieszka Orchowska oraz sierżant sztabowy Marcin Mirowski, na co dzień pracujący w prewencji, wybiegli przed blok, by schwytać wandala, ale ten uciekł na ich widok. Funkcjonariusz podjął pościg i dorwał sprawcę na poddaszu jednego z bloków. Policjantka w tym czasie zabezpieczała teren, wzywając na pomoc patrol. Jak się okazało, 34-letni sprawca ataku na plebanię był pijany. Miał promil alkoholu w organizmie. Trafił do aresztu. Niewykluczone, że usłyszy zarzut związany ze znieważeniem miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wstaw komentarz