Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Czerwiec 21, 2019 | Imieniny: Alicji, Alojzego

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Kwiaty albo wpłata na WOPR

Kwiaty albo wpłata na WOPR

| Dnia 04, Lis 2018

Rada Powiatu Pabianickiego i Rada Miejska w Pabianicach oraz Starosta Pabianicki i Prezydent Pabianic mają zaszczyt zaprosić na powiatowo-miejskie uroczystości związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada.

Program uroczystości przewiduje zbiórkę pocztów sztandarowych i delegacji przed kościołem św. Mateusza w niedzielę, 11 listopada o godz. 9.15, po czym o 9.30 zostanie odprawiona uroczysta msza święta.

Po zakończeniu mszy poczty sztandarowe i delegacje przemaszerują pod pomnik Niepodległości. Tam o godz. 10.30 odbędzie się Apel Pamięci, będą okolicznościowe wystąpienia, po czym nastąpi składanie wiązanek kwiatów.

O godz. 11.11 wystartuje IV Bieg Niepodległości. Początek na ulicy Gdańskiej 6, a meta przy pomniku Niepodległości. O godz. 11.30 zapraszamy do zamku. W Dworze Kapituły Krakowskiej wysłuchamy poematu symfonicznego Feliksa Nowowiejskiego „Śmierć Ellenai” w wykonaniu Młodzieżowego Kameralnego Zespołu Smyczkowego PSM pod dyrekcją Rafała Rydygera, klarnet solo – Martyna Socha. Wystąpi również chór PSM I i II stopnia w Pabianicach pod kierunkiem Joanny Kruszyńskiej. Usłyszymy pieśni patriotyczne i żołnierskie. Zobaczymy wystawę pt. „Wyspa Wolności”.

Dwie propozycje

Organizatorzy uczestnikom uroczystości składają dwie propozycje. Pierwsza to złożenie kwiatów przez delegacje. Potwierdzenia składania kwiatów należy dokonać telefonicznie pod nr. (42) 225-40-25 w terminie do 9 listopada do godz. 13.00 lub bezpośrednio przed rozpoczęciem uroczystości do sekretarza powiatu.

Druga propozycja to dokonanie wpłaty z przeznaczeniem dla Pabianickiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wpłaty można dokonać do 9 listopada na konto Pabianickiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, ul. Orla 1, 95-200 Pabianice. Nr konta bankowego: 16 1020 3437 0000 1202 0215 8111. W tytule przelewu obowiązkowo wpisać darowizna. Darczyńcy zostaną wyczytani podczas uroczystości obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Wstaw komentarz