Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Maj 24, 2019 | Imieniny: Joanny, Zuzanny

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Modernizacja targowiska „BUGAJ” zakończona

Modernizacja targowiska „BUGAJ” zakończona

| Dnia 05, Gru 2018

We wtorek, 4 grudnia o godzinie 10.00 na ryneczku „BUGAJ” przy ul. Nawrockiego odbyło się oficjalne zakończenie 5-etapowej modernizacji targowiska Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Prezes spółdzielni Wacław Przybylski przedstawił krótki rys historyczny targowiska, jego kolejne etapy modernizacji i wyraził nadzieję, że wykonane prace będą dobrze służyć zarówno handlującym, kupującym, a także mieszkańcom sąsiadującego z ryneczkiem bloku. Obiekt został również poświęcony przez ks. Jerzego Rzepkowskiego, proboszcza parafii Trójcy Przenajświętszej.

Jak wyglądał cykl wykonanych robót? W 2016 roku zakończono dokumentację i uzyskano pozwolenia na pięcioetapową modernizację targowiska. W 2017 zrobiono parking na ok. 70 miejsc postojowych i drogę wewnętrzną wraz z odwodnieniem – od strony ulicy Nawrockiego. Następnie powstał kontenerowy budynek biurowy oraz ogólnodostępne toalety, 32 zadaszone stanowiska handlowe. Wykonano zewnętrzne instalacje wodociągowe, kanalizacji sanitarnej, elektroenergetyczne wraz z utwardzeniem placu i nawierzchni. Zgodnie z planami na 2018 rok na targowisku miało być wykonane utwardzenie z kostki ażurowej stanowisk handlowych i odwodnienie terenu przy ul. Grota Roweckiego.

Jednak na prośbę Stowarzyszenia Kupców Rynku „Bugaj” plany te zostały zmienione i zamiast kostki ażurowej został wysypany tłuczeń, co jednocześnie znacznie zmniejszyło nakłady przewidziane na ten etap – mówi Sławomir Urbańczyk, pełnomocnik Zarządu PSM ds. kontaktu z mediami. – W związku z tym Zarząd podjął decyzję o wykonaniu w 2018 dodatkowo dwóch etapów przewidzianych do realizacji w 2019 roku.

W tym roku został więc uporządkowany teren pomiędzy rynkiem a blokiem przy Grota Roweckiego 21 oraz teren w sąsiedztwie stacji transformatorowej, gdzie powstały 53 miejsca postojowe dla samochodów.

Teren pomiędzy rynkiem a tym blokiem z 43 miejscami postojowymi jest zamykany szlabanem i obsługiwany przez mieszkańców pilotem. Natomiast dla samochodów służb specjalnych, na przykład karetek pogotowia ratunkowego czy straży pożarnej szlaban będzie otwierał się na ich sygnał – dopowiada rzecznik.

Tym samym wykonanie w tym roku wymienionych prac przyczyniło się do całkowitego zakończenia modernizacji targowiska.

Wstaw komentarz