Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Wrzesień 19, 2019 | Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Owacjom nie było końca

Owacjom nie było końca

| Dnia 06, Gru 2018

Pokaz filmu „Kocham życie” w reżyserii Zbigniewa Gajzlera w łódzkim kinie spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem, a oprawa była w iście Oscarowym klimacie.

Dla takich chwil warto żyć – mówi wzruszony reżyser.

W piątek, 30 listopada, w Łódzkim Domu Kultury na pokaz najnowszego obrazu Zbigniewa Gajzlera przyszły tłumy. Był to pierwszy biletowany seans w kinie. „Przytulne” – taką nosi nazwę – wypełnione było do ostatniego miejsca. Kierownik musiał dostawiać dodatkowe krzesła, żeby wszyscy mogli film zobaczyć.

Do łódzkiego kina przybyły głównie kobiety, to one zapełniły salę i bardzo żywiołowo reagowały na mój obraz. Klaskały w trakcie, a Marzenka, główna bohaterka, widzów po prostu urzekłaopowiada twórca.

Na koniec była burza oklasków i… błyszczące konfetti. Dziękowano gorąco reżyserowi i towarzyszącej mu Marzennie Lewandowskiej (13 lat po mastektomii).

Tak naprawdę, to jest film o wielkiej miłości do życia i ludzi. A ja przy okazji spłaciłem dług wobec wszystkich kobiet za ich piękno i dobro – powiedział nam Zbigniew Gajzler.

Dodajmy, że kierownik ŁDKu zaplanował już na styczeń cztery pokazy filmuKocham życie”. W lutym zaś widzowie w całym kraju będą mogli obejrzeć go w Telewizji Polskiej.

Film Gajzlera to: Odważna próba zobrazowania życia kobiety dotkniętej rakiem piersi ze wszystkimi konsekwencjami, w trakcie choroby i po chorobie. Niezniszczalna wola życia za wszelką cenę i jednocześnie chęć niesienia pomocy innym kobietomto najważniejsza broń, po którą sięgnęła bohaterka filmu Marzenna Lewandowska (kino Przytulne).

Wstaw komentarz