Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Grudzień 5, 2019 | Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Nie słabnie zainteresowanie Kartą Pabianiczanina

Nie słabnie zainteresowanie  Kartą Pabianiczanina

| Dnia 27, Gru 2018

Do 20 grudnia wydano 12.822 karty dla dorosłych i 2.363 dla dzieci. Do projektu dołączyło już 97 partnerów.

Program działa od 3 kwietnia 2017 roku. Warunkiem jest rozliczenie podatku dochodowego w Urzędzie Skarbowym w Pabianicach. Z kartą można zaoszczędzić m.in. na biletach autobusowych, parkowaniu w płatnej strefie czy zakupach w lokalnych firmach. Kartę Pabianiczanina można wyrobić w Biurze Kart Miejskich przy ul. św. Jana 4. Wydawana jest na 24 miesiące.

– Mamy też Pabianicką Kartę Seniora. To specjalna karta rabatowa dla osób powyżej 60. roku życia mieszkających w Pabianicach – mówi Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

Wydawana jest od 2016 roku, bezterminowo. Korzysta z niej 3570 seniorów. W 2018 roku wydano 467 takich kart. Wniosek o jej wydanie trzeba złożyć osobiście w wydziale spraw społecznych i gospodarczych UM przy

ul. Narutowicza 33.

W tym samym wydziale można odebrać Kopertę Życia. To zestaw, w którym wpisuje się informacje o chorobach, uczuleniach, zażywanych lekach i numer telefonu do najbliższych.

Umieszczenie koperty w miejscu widocznym i dostępnym usprawni pracę ratownikom udzielającym pomocy. Urząd Miejski po raz pierwszy zamówił takie pakiety dla mieszkańców w 2015 roku. Najczęściej brane są dla osób starszych, samotnych czy niepełnosprawnych z rodziny lub sąsiedztwa – dodaje rzecznik.

W mijającym roku wydano 365 kopert. Posiada je ponad 1250 osób.

Wstaw komentarz