Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Październik 18, 2019 | Imieniny: Wiktora, Marity, Ignacego

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Kolędować małemu…

Kolędować małemu…

| Dnia 07, Sty 2019

 

W świąteczną niedzielę Rzgów zawitał do Pabianic z kolędami i pastorałkami

– Pabianice mają czego zazdrościć gminie Rzgów – powiedział ks. Jerzy Rzepkowski, proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej, dziękując za koncert w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Rzgowianie”.

W świąteczną niedzielę, 6 stycznia, Rzgów zawitał do Pabianic z kolędami i pastorałkami w energetycznych i oryginalnych wykonaniach. Pabianicka publiczność usłyszała znane i lubiane kolędy i pastorałki, jak między innymi: „Grudniowe noce”, „Maleńka miłość”, „Grajcie Panu” czy „Historia Magdy Anioł”.

Zespół Pieśni i Tańca „Rzgowianie” działała przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rzgowie pod kierunkiem Renaty Furgi i Jarosława Rychlewskiego. Zrzesza dzieci i młodzież z terenu gminy Rzgów i gmin sąsiadujących. Liczba tancerzy to prawie 90 osób (trzy grupy – początkująca, przygotowawcza i zaawansowana) oraz czteroosobowa kapela przygrywająca do tańca. W swojej 34-letniej karierze „Rzgowianie” uczestniczyli w imprezach na szczeblu gminy, kraju, a także poza jego granicami, prezentując folklor polski w formie suit, układów tanecznych przeplatanych piosenkami oraz obrazkami ludowymi.

Wstaw komentarz