Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Czerwiec 3, 2020 | Imieniny: Leszka, Tamary, Karola

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntów w prawo własności

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntów w prawo własności

| Dnia 10, Sty 2019

Pabianicka Spółdzielnia Mieszkaniowa informuje, że od dnia 1 stycznia 2019 roku mają zastosowanie przepisy ustawy z dnia 20 lipca 2018 roku o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów. Zgodnie z tą ustawą prawo użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe przekształciło się w prawo własności tych gruntów.

Potwierdzeniem przekształcenia będzie zaświadczenie wydane przez Prezydenta Miasta Pabianic. Wyjaśniamy, że przedmiotowe zaświadczenie jest niezbędne do dokonania czynności cywilnoprawnych (np. sprzedaży lokalu mieszkalnego) w tym ustanowienia przez spółdzielnię odrębnej własności lokalu.

W związku z powyższym Pabianicka Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie mogła dla swoich mieszkańców przygotować wymagane przez Kancelarie Notarialne dokumenty dopiero po otrzymaniu zaświadczenia z Urzędu Miasta w Pabianicach.

Prosimy więc Państwa o cierpliwość mając nadzieję, że procedura wydawania zaświadczeń będzie postępowała bez zbędnej zwłoki.

Z poważaniem,

Sławomir Urbańczyk, Pełnomocnik Zarządu PSM ds. kontaktu z mediami

tel.513 097 463

Wstaw komentarz