Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Czerwiec 3, 2020 | Imieniny: Leszka, Tamary, Karola

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

W Pabianicach zlikwidowano nielegalną wytwórnię papierosów

W Pabianicach zlikwidowano nielegalną wytwórnię papierosów

| Dnia 11, Sty 2019

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Łodzi i Mazowsza wraz z funkcjonariuszami CBŚP Zarząd w Krakowie i Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w pierwszych dniach stycznia wpadli do pofabrycznej hali w centrum miasta.

– Mundurowi ustalili, że pod Łodzią może być prowadzona nielegalna produkcja papierosów. Funkcjonariusze wkroczyli na wytypowany wcześniej teren – mówi mł. asp. Beata Bińczyk, rzecznik prasowy Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego. – W pofabrycznej hali w centrum Pabianic odkryto dwa metalowe garaże, a w nich maszynę i inne urządzenia, surowce i materiały do produkcji i konfekcjonowania papierosów oraz gotowe papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Zabezpieczono 131.200 sztuk pełnowartościowych papierosów bez akcyzy oraz 56 kg wybrakowanych papierosów. Znaleziono również 433 kg krajanki tytoniowej, z której można by wyprodukować ponad 400 tys. sztuk kolejnych papierosów.

Na miejscu zatrzymano trzech mężczyzn w wieku od 46 do 50 lat. Dwóch z nich to Polacy, trzeci Ukrainiec. W ich mieszkaniach i pojazdach funkcjonariusze zabezpieczyli dowody rzeczowe świadczące o ich udziale w nielegalnym procederze. Mężczyźni usłyszeli zarzuty produkcji wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestrów i zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego. Sprawcom grozi kara 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Zabezpieczone wyroby akcyzowe i urządzenia trafiły do magazynu Izby Administracji Skarbowej w Łodzi, a czas trwania procederu i jego rzeczywisty rozmiar ustali postępowanie prowadzone przez Łódzki Urząd Celno-Skarbowy.

foto: KAS

Wstaw komentarz