• 1Mackiewicz
    2Witczak
    3Zakrzewski
    5Hile
    6Kozowska
    7Kups
    7Stasiak
    8Berner
    9Gryzel
    9Marczak
    10Michalski
    11Grenda
    12Paszkiewicz
    14Wojcik
    14Zeligowski
    15Grabarz
    16HaburaJoanna
    16Korona
    16Zaborowska
    17Brozyna
    17Jozwiak
    17Pedziwiatr
    17Redowicz
    18Kania
    18Sikora
    18sRusinek
    19Duraj
    19Grzejszczak
    19Wojtowicz
    20Bujacz
    20Gryglewski
    20Habura
    21Jaksa
    21Stencel
    21ZStasiak
    22Lenarczyk
    22Pierzchaa
    22Skrobacz
    23Badek
    23Wadowska-Filarska
    24Nowak
    24Ramisz
    24Wojtczyk
    25Lewandowska
    26Wroblewski
    previous arrow
    next arrow
  •  

    Jak może zmienić się kuchnia, dowiedziała się pani Wioletta z Pabianic, laureatka loterii IKEA i Portu Łódź.

    Od ciemnej obłożonej boazerią po nowoczesną kuchnię z ciepłymi akcentami i sprytnymi trikami pozwalającymi wykorzystać maksymalnie przestrzeń – taką metamorfozę w kilka dni przeszła kuchnia laureatki loterii IKEA i Portu Łódź.

    Cel był ambitny: rozjaśnić ciemną kuchnię, wprowadzić funkcjonalne rozwiązania, aby przechowywać akcesoria kuchenne, wygospodarować jak największy blat roboczy przy jednoczesnym zostawieniu w kuchni części jadalnianej. Eksperci IKEA podjęli wyzwanie.

    Wspólnie z panią Wiolettą wybraliśmy nowoczesne, proste fronty w białym połysku RINGHULT do systemu kuchennego METOD, łącząc je blatem ECKBACKEN w odcieniu ciemnego dębu – mówi Paulina, sprzedawca działu Kuchnie w IKEA Łódź.

    Drewno to nie jedyny element, który ocieplił nowoczesne meble.

    – Zależało nam na tym, żeby kuchnia była przytulna, dlatego oprócz odcieni drewna wprowadziliśmy też zieleń. Odcień szałwiowy pięknie wydobył biel frontów. Pamiętaliśmy także o kwiatach wyeksponowanych w wiszących donicach BITTERGURKA oraz miejscu na świeże zioła – dodaje dekoratorka Dagmara.

    Jakie triki zastosowały specjalistki IKEA w pabianickiej kuchni?

    Minimalizacja widocznych frontów poprzez wprowadzenie dodatkowych szuflad po otwarciu szuflady, użycie najwyższych 100 cm szafek z podziałem na drzwiczki: za 60 cm schowane zostały przybory do codziennego użytku, a za wyższymi, 40 cm rzadko używane sprzęty kuchenne. Ciekawym pomysłem było też zrezygnowanie z tradycyjnego parapetu na rzecz wydłużenia blatu roboczego. Dołożona została również szafka narożna, dzięki której schowany został nieczynny grzejnik, a laureatka zyskała dodatkowe miejsce do przechowywania. Na potrzeby wąskiej blokowej kuchni powstał też stół na specjalne zamówienie – z wykorzystaniem blatu kuchennego i dokręcanych nóżek. Istotne było także dobre oświetlenie kuchni. Dlatego na suficie pojawiło się oświetlenie szynowe SKENINGE, a pod szafkami listwa OMLOPP oświetlająca blat roboczy.

    Do nowej kuchni idealnie pasowały krzesła ODGER, które są nie tylko piękne i funkcjonalne, ale również wyprodukowane z surowców przyjaznych dla środowiska. Wśród dodatków królowała rodzina IKEA 365+: garnki, patelnie z 10-letnią gwarancją, przybory kuchenne czy nawet tekstylia. W kuchni znalazło się też sporo nowości, m.in. blok na noże JÄMFÖRA czy seria plakatów BILD.

    Zobaczcie zdjęcia przed i po metamorfozie. Oceńcie sami.

    foto: IKEA

    Udostępnij